სასტიპენდიო პროგრამა ლატვიაში 2018-2019
ლატვია 2018-2019  აკადემიური  წლებისთვის  აცხადებს  სასტიპენდიო  პროგრამას  უმაღლესი განათლების სამი საფეხურის სტუდენტებისა  და  აკადემიური პერსონალისთვის
ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის საფეხურებისთვის  ყოველთვიური სტიპენდია შეადგენს 500ევროსდოქტორანტებისთვის -670 ევროსხოლო მკლევარებისთვის -300 ევროს  (+30 ევრო ყოველდღიურად).
აპლიკაციის შეტანა შესაძლებელია / 1 თებერვლიდან 1 აპრილის ჩათვლით.  სტიპენდიის მოსაპოვებლად აპლიკანტმა  სააპლიკაციო  განაცხადი  უნდა  გააგზავნოს  ლატვიის  განათლების განვითარების  სახელმწიფო  სააგენტოში  ონლაინ  ვებ-გვერდის  საშუალებით   http://www.viaa.gov.lv/scholarships
ლატვიის განათლების განვითარების სახელმწიფო სააგენტო გამოაცხადებს, ასევე, საზაფხულო კურსსრომელიც   1 მარტს, ამავე ვებ-გვერდზე, გამოქვეყნდება .

Scholarship Program in Latvia 2018-2019
Latvia is announcing a scholarship program for all three cycle students and academic staff for the academic year 2018-2019.
Allowance per month consists of 500 EUR for Bachelor and Master students, for PhD students – 670 EUR and for researchers - 300 EUR (+30 EUR per diem).
Applications are welcome from the 1st of February including the 1st of April. For granting the scholarship, applicants should submit applications at State Education Development Agency of Latvia via the website http://www.viaa.gov.lv/scholarships
Latvian State Education Development Agency will announce a call for summer course as well that will be published on the same website.