ზამთრის სკოლა ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
2016 წლის 29 თებერვალიდან 6 მარტის ჩათვლით ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართება ზამთრის სკოლა. პროექტის პროგრამა მოიცავს ლექციებსა და დისკუსიებს, რომლებსაც ქართველი და უცხოელი პედაგოგები წარუძღვებიან. პროექტის სამეცნიერო ხელმძღვანელია თსუ-ს პროფესორი, დოქტორი იაგო კაჭკაჭიშვილი.
–> ზამთრის სკოლა, რომელიც ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მიერ შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მხარდაჭერით ხორციელდება, მიზნად ისახავს პროფესორ-მასწავლებლების, დოქტორების, მაგისტრანტებისა და არასამთავრობო ორგანიზაციების („Think Tank”, კვლევითი ან სხვა ტიპის ორგანიზაციების) წარმომადგენლების კვალიფიკაციის ამაღლებას სოციალურ მონაცემთა ანალიზში, კერძოდ, მათთვის მონაცემთა ანალიზის მოწინავე მეთოდების სწავლებას და პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებას.
ზამთრის სკოლის მონაწილეთა შერჩევა მოხდება კონკურსის საფუძველზე. აპლიკაციები მიიღება 2016 წლის 29 იანვრიდან 16 თებერვლის ჩათვლით.

Winter School at Batumi State University
Winter School is taking place at Batumi Shota Rustaveli State University from February 29th including March 6, 2016. The program covers lectures and discussions conducted by Georgian and foreign pedagogues. The scientific director of the project is TSU Professor, Dr. Iago Katchkatchishvili. .
Winter School, being implemented by Iv. Javakhishvili Tbilisi State University with the financial support of Shota Rustaveli National Science Foundation aims to raise the qualification of professor-teachers, doctors, master students and representatives of non-governmental organizations (“Think Tank”, research or other kinds of organizations) in social data analyses, namely, introducing advanced methods of data analyses and earning practical skills.
Winter School participants will be selected on the basis of the contest. Applications are welcome from January 29th including February 16th, 2016.