,,მშვიდობა სერბიაში“- სტიპენდია სერბეთის უნივერსიტეტში სასწავლებლად
სერბეთის რესპუბლიკის განათლების, მეცნიერებისა და ტექნოლოგიური განვითარების სამინისტრომ 2016 2017 სასწავლო წლისათვის, პროექტის- „მშვიდობა სერბიაში“-  ფარგლებშიგამოყოერთი სტიპენდია სერბეთის უნივერსიტეტების ფაკულტეტებზე
ბაკალავრიატის, მაგისტრატურის და დოქტურანტურის პროგრამებზე სასწავლებლად.
დეტალური ინფორმაცია სტიპენდიის პირობების, უნივერსიტეტებისა და საგანმანათლებლო პროგრამების შესახებ,
ასევე სააპლიკაციო ფორმა მოცემულია დანართის სახით, ასევეგანთავსებულია განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ვებ-გვერდზე www.mes.gov.ge, ბმულზე- "სწავლება საზღვარგარეთ".
დაინტერესებულმა პირებმა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში უნდა წარმოადგინონ:
-         სააპლიკაციო ფორმა;
-         ავტობიოგრაფია (მისამართის, ტელეფონისა და ელ-ფოსტის მითითებით);
-         ინგლისური ან ფრანგული ენის ცოდნის დამდასტურებელი დოკუმენტი;
-         ჯანმრთელობის ცნობა (მათ შორის ინფექციურ დაავადებებსა და აივინფექციაზე);
-         პასპორტისასლი;
-         ფოტოსურათი;
ასევე:
-         საბაკალავრო პროგრამებისათვის: სრული სასკოლო განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტი - ატესტატი (ორიგინალი ან ნოტარიალურად დადასტურებული ასლი);
-         სამაგისტრო პროგრამებისთვის: ბაკალავრის დიპლომი დანართთან ერთად (ორიგინალი ან ნოტარიალურად დადასტურებული ასლი);
-         დოქტურანტურის პროგრამებისათვის: ბაკალავრისა და მაგისტრის დიპლომი დანართთან ერთად (ორიგინალი ან ნოტარიალურად დადასტურებული ასლი).
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში საბუთების წარდგენის ბოლო ვადაა 2016 წლის 25 მაისი.

“Peace in Serbia” – Scholarship for Studying in Serbian University
The Ministry of Education, Science and Technological Development of Serbia within the scope of the project – “Peace in Serbia” announced scholarships in Serbian universities for the Bachelor, Master and PhD programs for 2016-2017 academic year.
Detailed information about the conditions of the scholarship, universities and educational programs, as well as the application form is given with the form of appendix and is available on the website of the Ministry of Education and Science www.mes.gov.ge.
Interested persons should submit to the Ministry of Education and Science:
- Application Form
- Curriculum Vitae (address, phone and e-mail reference)
- English or French language proficiency (legally verified)
- Health certificate (including tests on infectious diseases and HIV)
- Passport copy
- Photo
Also:
- For Bachelor's degree program: a full school education certificate (original or notary certified copy);
- For Master's degree program: Bachelor's degree with appendices (original or notary certified copy);
- For PhD degree program: Bachelor's and Master's degree with appendices (original or notary certified copy).
The deadline for submission of necessary documents to the Ministry of Education and Science of Georgia is May 25, 2016.