,,გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნების (SDG) შესრულების მხარდაჭერა საქართველოში“,- IDFI-ის პროექტის პრეზენტაცია თესაუ-ში
IDFI, საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციასთან თანამშრომლობით და გაეროს განვითარების პროგრამის(UNDP), შვედეთის მთავრობისა და აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ხელშეწყობით, ახორციელებს პროექტს -,,გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნების (SDG) შესრულების მხარდაჭერა საქართველოში“.
პროექტის მიზანია საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის მხარდაჭერა გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნების ეფექტური კოორდინაციისა და მონიტორინგის სისტემის შექმნაში და SDG-ების შესახებ საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლება. ცნობიერების ამაღლების კამპანია მოიცავს, როგორც მდგრადი განვითარების მიზნების შესრულების გლობალურ პროცესებს, ისე- საქართველოს კონტექსტს და ადგილობრივ დონეზე არსებულ ღონისძიებებს. ამ კომპონენტის ფარგლებში, დაგეგმილია საჯარო დისკუსიების, ლექციების, ტრეინინგების და საინფორმაციო კამპანიების ორგანიზება.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, 7 ივნისს, 13:00 საათიდან 16:00 საათამდე, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, IDFI-ს თანამშრომლებთან ერთად, პრეზენტაციას მთავრობის ადმინისტრაციის წარმომადგენელიც ჩაატარებს. შეხვედრა გაიმართება თესაუ-ს I კორპუსში, II სართულზე, სხდომათა დარბაზში.

“Supporting the Implementation of Sustainable Development Goals (SDG) in Georgia”, - IDFI Project Presentation at TeSaU
Institute for Development of Freedom of Information (IDFI), in cooperation with Georgian Government Administration and with the support of the United Nations Development Programme (UNDP), Sweden Government and the United States Agency for   International Development (USAID), is implementing a project – “Supporting the Implementation of Sustainable Development Goals (SDG) in Georgia”.
The project aims to support the Administration of the Government of Georgia in effective monitoring of the national agenda on the implementation of UN Sustainable Goals (SDGs).The project also aims to increase public awareness about the global agenda on UN SDGs in the Georgian context. The campaign of increasing awareness includes global processes of realizing goals provided by the project, as well as conducting different kinds of arrangements on local level. The project provides organizing public discussions, lectures, trainings and informational campaigns.
Under the mentioned project, IDFI staff is making a presentation at Iakob Gogebashvili Telavi State University along with the government administration officials on June 7, from 13:00 to 16:00.  The meeting is taking place at TeSaU building I, floor II.