ტენდერი ტექნიკურ აღჭურვილობასთან დაკავშირებით
ერევნის სახელმწიფო უნივერისტეტი აცხადებს ტენდერს კომპიუტერულ ტექნიკაზე, ევროკავშირის  Erasmus+ საერთაშორისო პროგრამი სPRINTeL პროექტის ფარგლებში, რომელიც საჭიროა ტექნოლოგიურად გაწყობილი აუდიტორიის მოსაწყობად, რათა უზრუნველყოფილი იქნას აქტიური სწავლების განხორციელება და მულტიმედიური სტუდია ლექციების ჩასაწერად, პროექტის პარტნიორ სომხეთის, საქართველოსა და ბელარუსის უნივერსიტეტებში.
PRINTeLპროექტი - “ცვლილებები საკლასო ოთახში: ინოვაციურის წავლებისა და სწავლის ხელისშეწყობა სტუდენტის სასწავლო გამოცდილების გასაუმჯობესებლად აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში” – მიზნად ისახავს სწავლებისა და სწავლის ხარისხის გაუმჯობესებას სომხეთის, საქართველოსა და ბელარუსის პარტნიორ უნივერსიტეტებში.
აღნიშნული ტენდერების ფარგლებში, გათვალისწინებულია შემდეგი აღჭურვილობის შეძენა (საერთოღირებულებით - 200, 200 ევრო):
ინტერაქტიული ბრტყელი პანელები/ეკრანები
PTZ ვიდეოn კამერებიდა PTZ ვიდეოკამერები ავტომატური სათვალთვალო სისტემით
დოკუმენტ-კამერები (ვიზუალიზატორი)
საპრეზენტაციო HD ჩამწერი მოწყობილობები დ ასტრიმერები
რეაგირების სისტემები ინტერაქტიულია უდტორიისათვის
აუდიოსისტემები და სტუდიური კომპლექტები, ყურსასმენები
ხმის საიზოლაციო აკუსტიკური პანელები სტუდიისათვის
ქსელური კომპლექსები ვიდეოსტუდიისათვის
სამაგიდო და პორტატიული კომპიუტერები
USB ვებკამერები
ქსელური სერვერები და მოწყობილობა, უწყვეტი კვებისწყაროები (UPS) სერვერებისთვის
კომპანიებისათვის განაცხადების მიღების ბოლო ვადაა 26.07.2019.
დეტალური ინფორმაცია ტენდერების ოფიციალურ გამოცხადებასთა და სატენდერო დოკუმენტაციასთან დაკავშირებით, იხილეთ შემდე გბმულებზე:

Tender Announcement regarding Technical Equipment
Yerevan State university, coordinator of  International ERAMUS+ Project “PRINTeL- 585760-EPP-1-2017-1-AM-EPPKA2-CBHE-JP Change in classroom: promoting innovative teaching &  learning to enhance student learning experience in eastern partnership countries” kindly invites all suppliers to participate in  the tenders for the supply of equipment for creating Technology-enhanced Active Learning Classrooms and Multimedia Lecture Capture Studios in several universities of Armenia, Georgia and Belarus.
PRINTeL project  - “Change in classroom: promoting innovative teaching &  learning to enhance student learning experience in eastern partnership countries” – aims to improve teaching and learning quality in the partner universities of Armenia, Georgia and Belarus.
Within the frame of the tenders the following equipment amounting to 200, 200 EUR is planned to be procured:
Interactive flat panels/displays
PTZ and Auto-tracking PTZ video cameras
Document cameras/visualizers
Presentation HD recorders  & streamers
Interactive classroom response systems
Audio systems and studio kits, headphones
Acoustic sound proof studio panels
Lighting kits for video studios
Desktop and laptop computers
USB Web cameras
Network servers and equipment, UPSs for servers
For the details of the tendering processes please visit the following websites and download the complete official tender announcements:
http://printel.am/tender/am.pdf and http://printel.am/tender/ge-by.pdf , or http://ysu.am/tender/am.pdf and http://ysu.am/tender/ge-by.pdf , or