თესაუს პროფესორების სამუშაო ვიზიტი საფრანგეთში
იაკობ  გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო  უნივერსიტეტის  რექტორი ირმა შიოშვილი,  ტურიზმის მიმართულების ასოცირებული პროფესორი თამარ თამარაშვილი და საერთაშორისო  ურთიერთობების  სამსახურის  ხელმძღვანელი  თამარ ასლანიშვილი 22 -28 აპრილს, საფრანგეთის ქალაქ ლიონში, პაულ ბოკუსის ინსტიტუტში, იმყოფებოდნენ.
ერასმუს +  პროექტის ფარგლებში,  შეხვედრები   საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელთან,  მეთიუ მოუტონთან,  მსოფლიო უნივერსიტეტების ალიანსის ქსელის ხელმძღვანელთან,   შარლოტა ჯასკუერთან, კვლევითი  ცენტრის  დირექტორთან  აგნეს გიბორეაუსთან  და სხვა პირებთან  გაიმართა.
შეხვედრებზე,  რომლებსაც  საერთაშორისო მობილობაზე  პასუხისმგებელი  პირი ელენა კამილეტი ესწრებოდა,    მხარეებმა  ერთმანეთს  გამოცდილება გაუზიარეს და სამომავლო ურთიერთობის  გეგმები  დასახეს.

TeSaU Professors’ Working Visit to France
Iakob Gogebashvili Telavi State University Rector Irma Shioshvili, Associate Professor in the field of Tourism, Tamar Tamarashvili and Head of International Relations Office, Tamar Aslanishvili were at Paul Bocuse Institute, Lyon City, France on April 22-28.
Within the framework of Erasmus+ Project, meetings were held with the Head of International Relations Office – Matthew Mouton, Head of Worldwide Universities Alliance Network –Charlotte Jascuer, Director of Research Center – Agnes Giboreau and others.
During the meetings, attended by the responsible person for international mobility – Elena Camilletti, the parties shared experiences and set future plans of relationship.