ERASMUS+ PRINTeL პროექტის კოორდინატორის მონიტორინგის ვიზიტი თესაუში
29 ივნისს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,  სამუშაო (მონიტორინგის)  ვიზიტით იმყოფებოდა ერევნის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პრორექტორი,  პროექტი  Erasmus+   PRINTeL -ის კოორდინატორი   არმენ ბუდაღიანი და პროექტის  თანაკოორდინატორი  მარი სანტურიანი.
სტუმრები  თესაუს პრორექტორს, ალექსანდრე მოსიაშვილს,  ადმინისტრაციის ხელმძღვანელს,  მზია მაისურაძეს,   საერთაშორისო  ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელს,   თამარ ასლანიშვილს და პროექტის სამუშაო ჯგუფს შეხვდნენ.  მხარეებმა  საქმიანი ურთიერთობის  გაღრმავების პერპექტივები,   სამომავლო თანამშრომლობის  გეგმები დასახეს და  პროექტით გათვალისწინებულ   ღონისძიებებზე ისაუბრეს.
Erasmus+ -ის საგრანტო პროექტის- CBHE Programme -  ,,PRINTeL’’-585760-EPP-1-2017-1-AM-EPPKA2-CBHE-JP-„ცვლილება საკლასო ოთახში: ინოვაციური სწავლებისა და სწავლის ხელშეწყობა აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში სტუდენტის სწავლის გამოცდილების გაღრმავების მიზნით“-ფარგლებში,  უკვე ჩატარდა სწავლების ინოვაციურ მეთოდებში გადამზადების ტრენინგები   უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებელთათვის.  უნივერსიტეტში, ასევე, შეიქმნა მასწავლებელთა გადამზადების ცენტრი.

Monitoring Visit of ERASMUS+ PRINTeL Project Coordinator at TeSaU
The coordinator of Erasmus+ PRINTeL project, Yerevan State University Vice-Rector - Mr. Armen Budaghyan and the project co-coordinator - Miss. Mary Santurjan paid a working (monitoring) visit to Iakob Gogebashvili Telavi State University on June 29th.
The visitors met with TeSaU Vice-Rector – Aleksandre Mosiashvili, Head of Administration – Mzia Maisuradze, Head of International Relations Office – Tamar Aslanishvili and the project team member. .  During the meeting, the parties reviewed  project planned activities as well as they set the perspectives for enhancing future cooperation.
Within the framework of the international project ERASMUS+ PRINTEL 585760-EPP-1-2017-1-AM-EPPKA2-CBHE-JP - “Change in Classroom: Promoting Innovative Teaching & Learning to Enhance Student Learning Experience in Eastern Partnership Countries”,trainings in the innovative methods of teaching and learning have already been conducted for the university professor-teachers. The Teachers’ Development Center was also established at TeSaU.