საერთაშორისო კონფერენცია - „ინოვაციური სწავლა-სწავლება უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში“ ერასმუს+ პროექტ PRINTeL-ის ფარგლებში
2019 წლის 16-17 მაისს, ერევნის სახელმწიფო უნივერსიტეტში (YSU),  საერთაშორისო კონფერენცია - ,,ინოვაციური სწავლა-სწავლება უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში“ - გაიმართა. კონფერენცია, ერასმუს+ PRINTeL პროექტის - ცვლილება საკლასო ოთახშიინოვაციური სწავლებისა და სწავლის ხელშეწყობა აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში სტუდენტის სწავლის გამოცდილების გაღრმავების მიზნით’’- ფარგლებში,  ერევნის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ორგანიზებით, ჩატარდა. საერთაშორისო კონფერენცია ერევნის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დაარსების 100 წლისთავს მიეძღვნა.
კონფერენციაზე პროექტის კოორდინატორმა, არმენ ბუდაგიანმა, ყურადღება PRINTeL პროექტის   მთავარ ასპექტებზე გაამახვილა: ,,სწავლა-სწავლების ვირტუალური აკადემია: საერთო პლატფორმა სწავლა-სწავლებისათვის, აქტიური სწავლა ტექნოლოგიაზე დამყარებული ერთობლივი სწავლის ხელშეწყობით,  ვიდეო - როგორც სასწავლო იარაღი მასწავლებლებისა და სტუდენტებისთვის: ვიდეო ლექცია და ინტერაქციის ხელშეწყობა საკლასო ოთახში, აქტიური სწავლა და ისტ-ზე (ICT) დაფუძნებული სწავლება: მობილურით სწავლება  (M-learning) და თამაშით სწავლება (Gamification), სტუდენტის შეფასება აქტიურ სწავლაში.
კონფერენციას პროექტის ყველა პარტნიორი უნივერსიტეტის, მათ შორის, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები დაესწრნენ.

International conference “Innovative teaching and learning in Higher Education Institutions” in the frame of ERASMUS+ PRINTeL project
On 16-17 of May in 2019 the international conference “Innovative teaching and learning in Higher Education Institutions” took place in Yerevan State University (YSU) in the frame of ERASMUS+ PRINTeL project “Change in Classroom: Promoting Innovative Teaching & Learning to Enhance Student Learning Experience in Eastern Partnership Countries” organized by the project coordinator Yerevan State University. It was dedicated to the 100th anniversary of the foundation of YSU. The Project coordinator from the university Mr. Armen Budagyan made accent on main aspects from the PRINTeL project:”Virtual Academy of Teaching & Learning: Collaborative Platform for Teaching & Learning,  Active Learning with special focus on Technology Enhanced Collaborative Learning, Video as a Learning tool for teachers & students: Video Lecturing & promoting Interaction in the Classroom, Active learning & ICT-enhanced teaching: M-learning & Gamification,  Student assessment in active learning. All partner universities of the project were represented on the workshop including TeSaU.