ხორვატიის, პოჟეგას პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის წარმომადგენლები თესაუში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,  ERASMUS+- ის გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, სამუშაო ვიზიტით, ხორვატიის, პოჟეგას პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის  წარმომადგენლები :  სილვია პირს-ბალტიკი, ანა მრგანი, სტანკო ჟრინჩაკი და ტომისლავ სოლდო იმყოფებიან.
30 სექტემბერს მათ შეხვედრა  უნივერსიტეტის  საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის წარმომადგენლებთან და თესაუს აგრარული ფაკულტეტის აკადემიურ პერსონალთან გამართეს.
ხორვატიელი სტუმრების ვიზიტის მთავარი მიზანია,   ორ უნივერსიტეტს შორის, სხვადასხვა მიმართულებით,  საგანმანათლებლო, სამეცნიერო და კულტურული ურთიერთობების გაღრმავება.
ვიზიტის ფარგლებში, 1 კვირის განმავლობაში, დაგეგმილია ლექციები აგრარული მეცნიერების ფაკულტეტის საბაკალავრო და სამაგისტრო საფეხურის სტუდენტებისთვის.

Polytechnic of Požega (Croatia) Representatives at TeSaU
Within the frames of ERASMUS+ exchange program, representatives of the Polytechnic of Požega (Croatia) – Silvija Pirc-Baltić, Ana Mrgan, Stanko Zrinščak, Tomislav Soldo - have been to Iakob Gogebashvili Telavi State University on a working visit.
On September 30th, they met with the University International Relations Office staff and academic staff of TeSaU Faculty of Agrarian Sciences.
The main objective of Croatian guests was to make firm educational, scientific and cultural relations between the two Universities in different fields.
During the period of their visit (1 week), lectures are planned to be conducted for Bachelor and Master students of the faculty of Agrarian Sciences.