თესაუს პროფესორების ვიზიტი ლიუვენის უნივერსიტეტში ,,PRINTEL’’ პროექტის ფარგლებში
2019 წლის ოქტომბერის 15-17, თელავის სახელმწიფო უნივერისტეტის ასოცირებული პროფესორები  შალვა ჭკადუა და თამარ მიქელაძე იმყოფებოდნენ ტრენინგებზე ლიუვენის უნივერსიტეტში (ბელგია) Erasmus+  -ის საგრანტო პროექტის- CBHE Programme-ის საგრანტო პროექტის - ,,PRINTEL’’-585760-EPP-1-2017-1-AM-EPPKA2-CBHE-JP-„ცვლილება საკლასო ოთახში: ინოვაციური სწავლებისა და სწავლის ხელშეწყობა, აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში სტუდენტის სწავლის გამოცდილების გაღრმავების მიზნით“ ფარგლებში.
ტრენიგნის მიზანი იყო აკადემიური პერსონალის გადამზადება ღია საგანმანათლებლო რესურსების გამოყენებაში, საავტორო უფლებების საკითხებში. ასევე MOOCs (ღია ონლაინ კურსები) და საგანმანათლებლო ვიდეო კლიპის მომზადებაში. ტრენინგს უძღვებოდნენ ლიუვენის უნივერსიტეტის პროფესორები.
აღსანიშნავია, რომ ამ საკითხებზე უახლოეს მომავლში თესაუშიც იგეგმება ტრენინგის ჩატარება აკადემიური პერსონალისთვის.

TeSaU Professors’ Visit to Leuven University under the “PRINTEL” Project
Telavi State University Associate Professors Shalva Tchkadua and Tamar Mikeladze attended the trainings at Leuven University (Belgium) on October 15-17, 2019. The trainings were organized within the framework of Erasmus+ CBHE Programme grants project  - “PRINTEL” -585760-EPP-1-2017-1-AM-EPPKA2-CBHE-JP – “Change in Classroom: Promoting Innovative Teaching & Learning to Enhance Student Learning Experience in Eastern Partnership Countries”.
Retraining academic staff in the use of open educational resources, copyright matters, MOOCs  (open online courses) and making educational video-clips were covered by the training. The training was delivered by the professors from Leuven University.
It is worth denoting, that the analogical training is planned to be delivered for TeSaU academic staff in the nearest future.