INTEGRITY-ის კონსორციუმის შეხვედა სამცხე-ჯავახეთში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო  უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებლებმა 31 ოქტომბერს და 1 ნოემბერს მონაწილეობა   სამცხე- ჯავახეთის უნივერსიტეტში  გამართული  კონსორციუმის შეხვედრაში- ERASMUS+ CBHE -მიიღეს, რომელიც პროექტის-,, აკადემიური კეთილსინდისიერება ხარისხიანი სწავლისა და სწავლებისათვის ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში (INTEGRITY)“, ფარგლებში ჩატარდა.
შეხვედრის მიზანი იყო  უნივერსიტეტების მიერ პირველი წლის განმავლობაში მიღწეული შედეგების და მეორე წლისთვის დაგეგმილი აქტივობების მიმოხილვა.
შეხვედრის პირველ დღეს მონაწილეებმა   პროექტის ის პიარ-კამპანიები წარადგინეს, რაც  პირველ წელს განხორციელდა და   მეორე წლისთვის დაიგეგმა.  მეორე დღე  კი, მიღწევების განხილვას დაეთმო.
პროექტი  2017  წლიდან ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის კოორდინატორობით ხორციელდება.  კონსორციუმის წევრია 12 ქართული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება და 4 ევროპელი პარტნიორი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება: ვენის (ავსტრია), როეჰემპტონის(დიდიბრიტანეთი), უფსალას (შვედეთი), დუბლინის (ირლანდია) უნივერსიტეტები.

INTEGRITY Consortium Meeting in Samtskhe-Javakheti
Iakob Gogebashvili Telavi State University professors and teachers participated in ERASMUS+ CBHE consortium meeting on October 31st and November 1st. The meeting was held at Samtskhe-Javakheti State University within the framework of the project - “Academic Integrity for Quality Teaching and Learning in Higher Education Institutions in Georgia (INTEGRITY)”.
The main goal of the meeting was to make an overview of the results achieved by the universities through the first project year and the activities planned to be fulfilled for the second project year.
On the first day of the meeting, participants presented the project PR campaigns implemented during the first project year and planned for the second year.
The second day was provided for the discussion of the achievements.
The abovementioned project is being implemented since 2017 and coordinated by Ilia State University. Twelve Georgian Higher Educational Institutions and four partner European Higher Educational Institutions are the members of the consortium:  Universities of Vienna (Austria), Roehempton (Great Britain), Uppsala (Sweden), Dublin (Ireland).