„INTEGRITY“-ის პროგრამის ფარგლებში კოლეჯი ,,პრესტიჟის“ სტუდენტებისთვის საინფორმაციო შეხვედრა ჩატარდა
21 თებერვალს, პროფესიული კოლეჯი ,,პრესტიჟის“ სტუდენტებისთვის, „INTEGRITY“-ის პროგრამის  ფარგლებში საინფორმაციო  შეხვედრა ჩატარდა.
შეხვედრაზე საუბარი  პლაგიატის უარყოფით როლს, აკადემიური არაკეთილსინდისიერებით გამოწვეულ  საფრთხეებს, „Turnitin“-ის სისტემას და   პლაგიატის აღმოჩენის ტექნიკურ შესაძლებლობებს   შეეხო. შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა და სტუდენტებს საშუალება მიეცათ ამომწურავი პასუხი მიეღოთ მათთვის საინტერესო თემებზე.
„INTEGRITY“ ევროკავშირის მიერ, ,,ერასმუს პლიუსის“  ინსტიტუციური განვითარების 2017 წლის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში,  დაფინანსდა და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის კოორდინატორობით ხორციელდება

Informational Meeting under “INTEGRITY” Program for the Students of the College “Prestige”
Within the framework of “INTEGRITY” program, an informational meeting was held for the students of the vocational college “Prestige” on February 21st.
The meeting covered the following aspects: the negative role of plagiarism, threats caused by academic integrity, “Turnitin” system and technical possibilities for plagiarism detection. The meeting had the form of a dialogue and students had an opportunity to get detailed information on different topics related to plagiarism.
“INTEGRITY” is funded by the European Union within the framework of  “Erasmus +” institutional development grants contest 2017. It is being implemented under the coordination of Ilia State University.