სამუშაო ონლაინ შეხვედრა პროექტ LOVEDISTANCE-ის ფარგლებში
2020 წლის 27 აპრილს  ევროკომისიის მიერ თანადაფინანსებული პროექტის LOVEDISTANCE , Learning Optimization and Academic  Inclusion Via Equitative  Distance Teaching  and  Learning ფარგლებში პროექტის ონლაინ შეხვედრა ჩატარდა. შეხვედრა პროექტის კოორდინატორი პორტოს უნივერსიტეტის ინიციატივით გაიმართა. შეხვედრაზე განხილულ იქნა მენეჯმენტთან დაკავშირებული საკითხები, არსებული რეალობიდან გამომდინარე წარმოშობილი პრობლემები და გამოწვევები. პროექტის პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა აგრეთვე ისაუბრეს იმ კითხვარების შესახებ, რომელიც უნივერსიტეტების სტუდენტთა და აკადემიურ პერსონალის დამოკიდებულებას იკვლევს დისტანციური სწავლების შესახებ.  პროექტის ფარგლებში ასევე მუშავდება პოლიტიკის დოკუმენტი, სადაც ნათლად იქნება ასახული საქართველოში არსებული მხარდაჭერის მექანიზმები ონლაინ სწავლებასთან დაკავშირებით სპეციალური პოპულაციის სტუდენტების მიმართულებით.
აღნიშნულ შეხვედრამდე პროექტის ქართული უნივერსიტეტის წარმოადგენლებმა რამდენიმე  საუშაო ონლაინ შეხვედრა გამართეს ზემოთაღნიშნული კითხვარების მომზადების მიზნით.
პროექტი LOVEDISTANCE  ევროკომისიის მიერ თანადაფინანსებულია, რომლის მიზანია გააძლიეროს  დისტანციური სწავლებისთვის საჭირო პროცედურები და მექანიზმები  საქართველოსა და ისრაელის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში. პროექტის ევროპელი პარტნიორები არიან პორტუგალიის, ესპანეთის და რუმინეთის უნივერსიტეტები.

Online meeting within the framework of the EC co-funded project LOVEDISTANCE (Learning Optimization and Academic  Inclusion Via Equitative  Distance Teaching  and  Learning) was carried out on April 27th, 2020. The online meeting was initiated by the project coordinator University of Porto. The meeting covered  the management-related problems and challenges set up on the basis of the existing reality worldwide. The project partner university representatives also spoke about the questionnaires that look into the attitude of students and academic staff from different universities towards distance teaching. Within the framework of the project, a document of policy is being developed where the Georgian supporting mechanisms connected to distance teaching will be clearly demonstrated in point of special population students.
Before the mentioned meeting, Georgian university representatives carried out several online workshops with the purpose of preparing the abovementioned questionnaires.
The project LOVEDISTANCE  is co-funded by the European Commission. Its aim is to enhance procedures and mechanisms necessary for distance teaching in higher educational institutions of Georgia and Israel. The project European partners are the universities of Portugal, Spain and Romania.