შეხვედრა პლაგიატის წინააღმდეგ
მიმდინარე წლის 9 ივნისს, პროექტ INTEGRITY“-ის ფარგლებშითელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მასწავლებლის მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტთათვის ონლაინ შეხვედრაპლაგიატი და მისი უარყოფითი გავლენაგაიმართა.
შეხვედრაზე  პედაგოგები გაეცნენ პლაგიატის მავნე ზეგავლენას აკადემიურ საქმიანობაში და მისი თავიდან აცილების გზებს; ასევე, ხაზი გაესვა  სკოლისა  და მასწავლებლის  უმნიშვნელოვანეს როლს მოსწავლის აკადემიური შეგნების ამაღლების კუთხით.
მონაწილეებმა ასეთი შეხვედრების პერმანენტულად ჩატარების აუცილებლობაზე  ისაუბრეს, რომელშიც მოსწავლეთა ჩართულობაც იქნება გათვალისწინებული. შეხვედრას უძღვებოდა უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი ნინო კახაშვილი.
INTEGRITY ევროკავშირის მიერ „ერასმუს პლიუსის“ ინსტიტუციური განვითარების 2017 წლის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსდა და  ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის კოორდინარორობით ხორციელდება. პროექტის მიზანია საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებში აკადემიური კეთილსინდისიერების შესახებ ცნობიერების ამაღლება და  პლაგიატის პრევენცია სასწავლო პროცესში.

Meeting against Plagiarism
On June 9, 2020, within the framework of the “INTEGRITY” project, an online meeting “Plagiarism and its Negative Impact” was conducted for Telavi State University students of the Teacher Training Educational Program.
During the online meeting, the participants were familiarized with the negative impact of plagiarism in academic integrity and the ways of its prevention; the essential role of a school and a teacher in raising student’s academic awareness was also emphasized.
The participants spoke about the necessity of conducting such kind of meetings in a permanent way, in which students’ involvement will be taken into consideration as well. The online meeting was leaded by the University Associate Professor Nino Kakhashvili.
The project “INTEGRITY” was funded by the European Union within the framework of Erasmus+ institutional development grants contest 2017 and it is being implemented under the coordination of Ilia State University. The project aims at raising awareness about academic integrity in higher educational institutions of Georgia and preventing plagiarism during the study process.