ხორვატიელი პროფესორების მორიგი ვიზიტი თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
2021 წლის 4 ოქტომბრიდან, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, სამუშაო  ვიზიტით,  ხორვატიის პოჟეგას პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის  პროფესორები იმყოფებიან .
მანუელ დელ ვეჩიო  და მარიო იაკობოვიჩი თესაუს  აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის აკადემიურ და ადმინისტრაციულ პერსონალს შეხვდნენ  და თელავის სახელმწიფო  უნივერსიტეტის პარტნიორი საწარმოები:  ,,შუმი“  და ,,შუხმანს ვაინს ჯორჯია“ მოინახულეს.   ,,შუმი“  ის საწარმოა, სადაც   სტუდენტები  2019 წლის გაზაფხულის სემესტრში პრაქტიკას 2 თვის განმავლობაში  გადიოდნენ.
მარიო იაკობოვიჩმა ლექციები  აგარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის მაგისტრანტი და ბაკალავრი სტუდენტებისთვის გამართა.
ვიზიტი  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და პოჟეგას პოლიტექნიკურ უნივერსიტეტს შორის ევროკომისიის მიერ დაფინასებულ უნივერსიტეტთაშორის ხელშეკრულების  ( KA 107) ფარგლებში  ხორციელდება,   რომელიც 2018 წლიდან დაიწყო და  დღემდე წარმატებით მიმდინარეობს.

The Next Visit of Croatian Professors at Telavi State University
From October 4th 2021 Iakob Gogebashvili Telavi State University is hosting Croatian professors from the Polytechnic of Požega.
Mr. Manuel Del Vechioa and Mr. Mario Jakobović have arranged meetings with TeSaU academic and administrative staff from the faculty of Agrarian Sciences. They have visited Telavi State University partner enterprises: “Shumi” and “Schuchmann Wines Georgia”. “Shumi” is the place where students had practice for the spring term 2019. The practice period included two months.
Mr. Mario Jakobović has conducted lectures for Master and Bachelor students of the faculty of Agrarian Sciences.
Croatian professors’ visit to Telavi State University is organized under the EC funded inter-university agreement (KA 107) signed by Iakob Gogebashvili Telavi State University and Polytechnic of Požega. The agreement has been successfully implementing since 2018.