ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული ERASMUS+ -ის ინსტიტუციური განვითარების პროექტის (RURD) ,,უნივერსიტეტების როლი რეგიონის განვითარებაში“ ფარგლებში შეხვედრა სანტიაგო დე კომპოსტელაში
2022 წლის 29-31 მარტს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები სანტიაგო დე კომპოსტელას უნივერსიტეტის (ესპანეთი) მიერ ორგანიზებულ შეხსვედრას დასწერნენ. შეხვედრა ევროკავშირის ERASMUS+ -ის ინსტიტუციური განვითარების პროექტის ,,უნივერსიტეტების როლი რეგიონის განვითარებაში“ (ROLE OF UNIVERSITIES IN THE REGIONAL DEVELOPMENT - RURD) ფარგლებში ჩატარდა.
თელავის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა, რეგიონალური უნივერსიტეტების წამომადგენლებთან ერთად, შეაჯამეს პროექტის განვლილი ეტაპის აქტივობები და წარადგინეს შესაბამისი ანგარიშები; შეაფასეს უნივერსიტეტსა და რეგიონულ ხელისუფლებას შორის გაფორმებული ხელშეკრულებები და განიხილეს მომდევნო შეხვედრის სამუშაო გრაფიკი. გადაწყდა, რომ პროექტის მომდევნო შეხვედრის მასპინძელი თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი იქნება.
პროექტ RURD-ის მიზანია, ევროკავშირის პარტნიორებთან თანამშრომლობით, საქართველოს რეგიონული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების როლის გაზრდა რეგიონების განვითარებაში, მათი მისიისა და სტრატეგიული განვითარების გეგმის მოდერნიზება, ასევე უნივერსიტეტებსა და ადგილობრივი ხელისუფლების ორგანოებს შორის თანამშრომლობის გაძლიერება, თითოეული რეგიონის სპეციფიკის გათვალისწინებით.

Meeting in Santiago de Compostela within the framework of EU-funded ERASMUS+ CBHE Project “Role of Universities in the Regional Development” (RURD)
From March 29 through 31, 2022 Iakob Gogebashvili Telavi State University representatives attended the meeting organized by the University of Santiago de Compostela (Spain). The meeting was held within the framework of the EU-funded ERASMUS+ CBHE Project “Role of Universities in the Regional Development” (RURD).
At the meeting Telavi State University representatives along with the ones from Regional Universities overviewed the ongoing phase of the Project, presented reports on the LLL courses and Quality Assurance of the Project Implementation, discussed ongoing and future activities, made decisions regarding the final Conference. Telavi State University was chosen as the host of the next meeting under the project.