ტრენინგ-ვორკშოპი ERASMUS+ პროექტის ,,ტექნოლოგიებით გაძლიერებული სწავლება და სწავლა საქართველოს უმაღლეს სასწავლებლებში_DITECH"_ ფარგლებში
ტრენინგ-ვორქშოპი ERASMUS+ პროექტის ,,ტექნოლოგიებით გაძლიერებული სწავლება და სწავლა საქართველოს უმაღლეს სასწავლებლებში_DITECH"_ ფარგლებში მიმდინარე წლის 5-6 ნოემბერს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის DITECH-ის ფარგლებში, ჩატარდა.
ტრენინგ-ვორქშოპი უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალისთვის ჩატარდა. ტრენინგის თემა იყო: საგანმანათლებლო ტექნოლოგიების და პლატფორმების გამოყენება სწავლა-სწავლების პროცესში (Camtasia/Snagit, ThingLink, Info-graphic, Canva, MINDOMO, H5P, EDpuzzle, Miro).
ტრენინგს უძღვებოდნენ პროექტის ფარგლებში გადამზადებული ტრენერები: ასოც. პროფ. მარიამ ზაქარიაშვილი, პროფ. მანანა ღარიბაშვილი და ასოც. პროფ. შორენა ლაზვიაშვილი.

Training-workshop within the framework of the ERASMUS+ project “Developing and Implementing Technology-Enhanced Teaching and Learning at Georgian HEIs _DITECH"
On November 5-6 of the current year, a training-workshop was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University within the framework of the EU-funded ERASMUS+ project "Developing and Implementing Technology-Enhanced Teaching and Learning at Georgian HEIs _DITECH".
The training-workshop was conducted for the university academic staff. The topic of the training was - using educational technologies and platforms in teaching-learning process (Camtasia/Snagit, ThingLink, Info-graphic, Canva, MINDOMO, H5P, EDpuzzle, Miro).
The training was led by the trainers re-trained within the project: Assoc. Prof. Mariam Zakariashvili, Prof. Manana Garibashvili and Assoc. Prof. Shorena Lazviashvili.