PACT4SKILL-ის საერთაშორისო პროექტის ფარგლებში პირველი შეხვედრა გაიმართა
2022 წლის 19-22 დეკემბერს ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის PACT4SKILL-ის ფარგლებში, პროექტის კოორდინატორი უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელმა თამარ ასლანიშვილმა.
შეხვედრის ძირითადი ნაწილი  ნიქოზიის (კვიპროსი) ისტორიულ მუზეუმში ჩატარდა, სადაც მონაწილეები გაეცნენ მუზეუმის მუშაობის სტრუქტურას და თანამედროვე ტექნოლოგიების როლს სამუზეუმო ცხოვრებაში.
დაგეგმილია, რომ პროექტის ფარგლებში მომზადდეს თამაში, რომელშიც გამოყენებული იქნება გემიფიკაცია. თამაში იქნება დონეების მიხედვით განაწილებული მონაწილე 6 ქვეყნის მიხედვით. ყველა ქვეყანა თავის მიერ შერჩეულ სამუზეუმო მიმართულებას წარადგენს თამაშისთვის. შეხვედრაზე განხილული იყო პროექტის ყველა მონაწილე ქვეყნის მაგალითი. საქართველოს მხრიდან ძირითადი აქცენტი ერეკლე მეორის ისტორიას მიეძღვნება. თამაშში გამოყენებული უნდა იყოს ამბები ისე, რომ საინტერესო იყოს ყველა ასაკის, ქვეყნის თუ რელიგიის წარმომადგენლისთვის.

The first meeting was held within the framework of PACT4SKILL international project
On December 19-22, 2022, within the framework of the PACT4SKILL project funded by the European Commission, Tamar Aslanishvili, the head of TeSaU International Relations Office, participated in the meeting that was organized by the project coordinator university.
The main part of the meeting was held in the historical museum of Nicosia (Cyprus), where the participants learned about the museum working structure and the role of modern technologies in museum life.
It is planned to prepare a game within the framework of the project, in which gamification will be used. The game will be divided into levels according to 6 participating countries. All countries will have to submit their museum destination for the game. The example of all participating countries of the project was discussed at the meeting. From the side of Georgia, the main emphasis will be devoted to the history of Erekle II. The game should use stories in a way that is interesting for people of all ages, countries and religion.