თესაუს ადმინისტრაციული პერსონალი ერასმუს+ CISI პროექტის ფარგლებში გერმანიაში იმყოფებოდა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები, გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში, მარბურგის უნივერსიტეტს სტუმრობდნენ. ევროკომისიის მიერ თანადაფინანსებული საერთაშორისო პროექტისინოვაციები კურიკულუმში სოციალური ჩართულობის მხარდასაჭერადფარგლებში პროექტის პარტნიორი ქართული უნივერსიტეტების ადმინისტრაციული პერსონალისათვის გამართულ შეხვედრებს, უნივერსიტეტის რექტორი, შალვა ჭკადუა და პროექტის ინსტიტუციონალური მენეჯერი, მაკა კოჭაური ესწრებოდნენ.
ქართველმა სტუმრებმა, მარბურგის უნივერსიტეტში არსებული ცენტრი მოინახულეს, რომელიც სსმ და შშმ პირებს უჭერს მხარს და სრულფასოვანი განათლების მიღების მიზნით, მათთვის სათანადო პირობებს უზრუნველყოფს. თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა, მოინახულეს სპეციალური ცენტრებიც, სადაც უსინათლო და მხედველობის დარღვევების მქონე პირები სწავლობენ. გერმანელმა პარტნიორებმა, ქართველ კოლეგებს გამოცდილება გაუზიარეს და ქართულ უნივერსიტეტებს ინკლუზიური განათლების გაუმჯობესებაში დახმარება აღუთქვეს.
2019 წლიდან დაწყებული პროექტის ფარგლებში, რომლის მიზანია შშმ პირთა სოციალური ჩართულობის ხელშეწყობა სკოლებში ინკლუზიური განათლების ხარისხის გაუმჯობებესების გზით, განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტზე 3 ახალი სასწავლო კურსი და 2 ტრენინგ-მოდული დაინერგა.

TeSaU administrative staff visited Germany within the framework of the Erasmus+ CISI project
Iakob Gogebashvili Telavi State University representatives visited Marburg University in the Federal Republic of Germany. The Rector of the University, Shalva Tchkadua, and the institutional manager of the project Maka Kochauri attended the meetings held for the administrative staff of Georgian partner universities within the framework of the international project “Curriculum Innovation for Social Inclusion”  (CISI) co-funded by the European Commission.
Georgian guests visited the Center at the University of Marburg, which supports SEN and PWDS persons and provides them with appropriate conditions in order to get a high-quality education. Telavi State University representatives also visited special centers where blind and visually impaired people study. German partners shared their experience with Georgian colleagues and promised to help Georgian universities in improving inclusive education.
Within the framework of the project started in 2019, the aim of which is to promote the social inclusion of people with disabilities in schools by improving the quality of inclusive education, 3 new study courses and 2 training modules were introduced at the Faculty of Educational Sciences.