ტრენინგი ონლაინ ინსტრუქტორებისთვის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, Erasmus+ პროექტის ფარგლებში ტრენინგ-ვორკშოპი გაიმართა. პროექტის DITECH -,,ტექნოლოგიებით გაძლიერებული სწავლება და სწავლა საქართველოს უმაღლეს სასწავლებლებში“, ფარგლებში, შეხვედრას უნივერსიტეტის აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალი ესწრებოდა.
ტრენინგის მთავარ თემას, ონლაინ ინსტრუქტორების მომზადება, საგანმანათლებლო ტექნოლოგიები და პლატფორმები ონლაინ კურსების მომზადების, დაგეგმვის, განვითარების, განხორციელებისა და შეფასების პროცესში, წარმოადგენდა. შეხვედრაზე განიხილეს Padlet, Genially, Google Jamboard, Mentimeter, Gitmind, Diagrams Net, Powtoon, 123apps, JeopardyLabs, Brightful, ThingLink პლატფორმები და ინსტრუმენტები.
ტრენინგს უძღვებოდნენ პროექტის ფარგლებში გადამზადებული ტრენერები, ასოცირებული პროფესორი, შორენა ლაზვიაშვილი, პროფესორი, მანანა ღარიბაშვილი და ინფორმაციული ტექნოლოგიების სამსახურის უფროსი თენგიზ კუკუნაშვილი. ვორკშოპის მონაწილეებს შესაბამისი სერთიფიკატები გადაეცათ.

Training for Online Instructors at Telavi State University
A training-workshop was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University within the Erasmus+ project. The academic and administrative staff of the university attended the meeting within the framework of the DITECH project - "Developing and Implementing Technology-Enhanced Teaching and Learning at Georgian HEIs’’.
The main topic of the training was the training of online instructors, educational technologies and platforms in the process of preparation, planning, development, implementation and evaluation of online courses. Padlet, Genially, Google Jamboard, Mentimeter, Gitmind, Diagrams Net, Powtoon, 123apps, JeopardyLabs, Brightful, ThingLink platforms and instruments were discussed at the meeting.
The training was led by the trainers trained within the project, Associate Professor Shorena Lazviashvili, Professor Manana Garibashvili and Head of Information Technology Office Tengiz Kukunashvili. Workshop participants were given relevant certificates.