თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტები სწავლას უცხოეთში გააგრძელებენ
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რვა სტუდენტმა ,,ერასმუს+“ დაშვედური ინსტიტუტის“-ის გაცვლითი პროგრამების კონკურსში გაიმარჯვა და სწავლას ჩეხეთისა და რუმინეთის უნივერსიტეტებში გააგრძელებს.
კონკურსის შედეგების მიხედვით, 2023 წლის შემოდგომის სემესტრიდან, ჩეხეთში, ბრნოს უნივერსიტეტში, გრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის სტუდენტები, ბექა ბოჭორიშვილი, ნანა გიორგელაშვილი ლევან ჩარხოშვილი და სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტები,, სოფიკო ალხანაიძე,  ნინო არსენაშვილი და ნინო სოსებაშვილი ისწავლიან. რუმინეთში, კლუჯ ნაბოკას უნვერსიტეტში, კი, აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ორი სტუდენტი, მარიამ ბეჟუაშვილი და გიორგი ცხოვრებაძე  გაემგზავრება.
,,ერასმუს+“ დაშვედური ინსტიტუტის“-ის კონკურსი სტუდენტებისათვის, გაცვლით პროგრამებზე, 17 მარტიდან დაიწყო. კონკურსი ორ ეტაპად მიმდინარეობდა და 30 მარტს დასრულდა.

Telavi State University students will continue their studies abroad
Eight students from Iakob Gogebashvili Telavi State University won the competition of "Erasmus+" and "Swedish Institute" exchange programmes and will continue their studies at Czech and Romanian universities.
According to the competition results, students of the Faculty of Agricultural Sciences, Beka Bochorishvili, Nana Giorgelashvili, Levan Charkhoshvili and students of the Faculty of Social Sciences, Business and Law, Sofiko Alkhanaidze, Nino Arsenashvili and Nino Sosebashvili will study at Brno University in the Czech Republic from the autumn semester 2023. Two students of the Faculty of Agricultural Sciences, Mariam Bezhuashvili and Giorgi Tskhovrebadze will go to Cluj-Napoca University in Romania.
"Erasmus+" and "Swedish Institute" competition for students on exchange programmes started on March 17. The competition was held in two stages and ended on March 30.