თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა „HERIPRENEURSHIP“-ის ფარგლებში დაგეგმილ ღონისძიებებს უმასპინძლა
2023 წლის 31 მაისსა და 1 ივნისს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა პროექტ BSB831 HERIPRENEURSHIP-ის ფარგლებში დაგეგმილ  ღონისძიებებს უმასპინძლა. ტური მოიცავდა  საერთაშორისო ტუროპერატორების ვიზიტს, პრეს-ტურს, საინფორმაციო დღეებს და დაინტერესებულ პირებთან შეხვედრას.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ საერთაშორისო ტუროპერატორები  თურქეთიდან, შვეიცარიიდან, სომხეთიდან და  ჟურნალისტი  გერმანულ-ბრიტანული ჟურნალის სააგენტოდან.
ტური, რომელსაც  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი მასპინძლობდა,  პროექტ HERIPRENEURSHIP-ის  ფარგლებში შეიქმნა. ტურის მონაწილეებს  საშუალება ჰქონდათ მოენახულებინათ იუნესკოს სიაში შემავალი სვეტიცხოვლის საკათედრო ტაძარი, ჯვარი და სამთავროს მონასტრები, საღამოს კი გასცნობოდნენ ქართული სუფრის ტრადიციებს, მოესმინათ ქართული პოლიფონიური სიმღერები და ენახათ ქართული ეროვნული ცეკვები.
ტურის მეორე დღე თელავის ღირსშესანიშნაობებს_ შუამთას და წინანდლის მუზეუმს დაეთმო.
პროექტის ფარგლებში დაგეგმილი პრესკონფერენცია, საინფორმაციო დღეები და დაინტერესებულ მხარეთა შეხვედრა  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა. დამსწრე საზოგადოებამ დეტალური ინფორმაცია მიიღო პროექტის და პროექტის ფარგლებში შექმნილი ლოკაციების შესახებ. დაისვა უამრავი კითხვა, რომელზეც პროექტში ჩართულმა უნივერსიტეტის მონაწილეებმა უპასუხეს.
ყველა ზემოთ ჩამოთვლილ აქტივობაში, საერთაშორისო ტუროპერატორებთან და ჟურნალისტთან ერთად, ადგილობრივი ტუროპერატორები და ჟურნალისტებიც  მონაწილეობდნენ.

Telavi State University hosted the events planned within the framework of "HERIPRENEURSHIP" Project
On May 31 and June 1, 2023, Iakob Gogebashvili Telavi State University hosted the events planned under the project BSB831 HERIPRENEURSHIP. The tour included the visit of international tour operators, press tour, information days and meeting with interested persons.
The event was attended by the international tour operators from Turkey, Switzerland, Armenia and a journalist from the German-British Magazine Agency.
The tour hosted by Telavi State University was created within the framework of the HERIPRENEURSHIP project. The participants of the tour had an opportunity to visit the Svetitskhoveli Cathedral, Jvari and Samtavro Monasteries included in the UNESCO list of heritage, get to know the traditions of Georgian Supra (Feast), listen to Georgian polyphonic songs and watch Georgian national dances.
The second day of the tour was dedicated to the sights of Telavi - Shuamta and Tsinandali Museum.
The press conference, information days and meeting of interested parties, planned under the project, were held at Telavi State University. The attending public received detailed information about the project and the locations created within the project. Many questions were asked, which were answered by the project participants.
Along with the international tour operators and journalists, the local ones participated in all the above mentioned activities too.