თესაუს წარმომადგენლები საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში კოიმბრას უნივერსიტეტში იმყოფებოდნენ
2023 წლის 19-24 ივნისს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა თამარ ასლანიშვილმა და საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის მთავარმა სპეციალისტმა ნინო კორინთელმა კოიმბრას (პორტუგალიის) უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო კვირეულში მიიღეს მონაწილეობა. კვირეულს  10 ქვეყნის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების 20 წარმომადგენელი ესწრებოდა. შეხვედრების ძირითადი განხილვის საკითხები  ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული განვითარების პროექტები და საერთაშორისო კრედიტმობილობის პროექტები იყო.
მონაწილეებმა თელავის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის სურვილი გამოთქვეს და სამომავლო აქტივობები დაგეგმეს.

TeSaU Representatives were at the University of Coimbra within the International Week
On June 19-24, 2023, Telavi State University head of the International Relations Office, Tamar Aslanishvili, and the chief specialist of the International Relations Office, Nino Korinteli, took part in the international week organized by the University of Coimbra (Portugal). The international week was attended by 20 representatives of higher educational institutions from 10 countries. Development projects funded by the European Commission and international credit mobility projects were the key topics discussed at the meetings.
The participants expressed their desire to cooperate with Telavi State University and planned the future activities.