საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია ,,კულტურათაშორისი დიალოგები VI"
მიმდინარე წლის 29-30 ოქტომბერს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია -„კულტურათაშორისი დიალოგები VI“ -გაიმართა.
კონფერენცია გახსნა უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილემ პროფ. ნუნუ გელდიაშვილმა, რის შემდეგაც  მუშაობა რამდენიმე სექციაში გაგრძელდა. 30 ოქტომბერს მონაწილეები დაესწრნენ ვორქშოპს „პიროვნების ფსიქოლოგიური ტიპოლოგიის მეცნიერული ასპექტები“, რომლსაც პროფესორი ნონა ახალაშვილი უძღვებოდა. კონფერენციის დასრულების და ღონისძიების შემაჯამებელი ნაწილის შემდეგ, მონაწილეებს სერტიფიკატები გადაეცათ.
საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია უკვე  ტრადიციულია და წელს მეექვსედ ჩატარდა. მისი საორგანიზაციო კომიტეტის თავმჯომარეა თესაუს რექტორი ირმა შიოშვილი, თანათავმჯდომარეები და დამფუძნებლელბი კი, უნივერსიტეტის  რექტორის მოადგილე სამეცნიერო დარგში, პროფესორი ნუნუ გელდიაშვილი და  წარმომადგენლობითი საბჭოს თავმჯდომარე, პროფესორი მანანა ღარიბაშვილი.

Through October 29-30, the international conference “Intercultural Dialogues VI” was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
The conference was welcomed by the University vice Rector for Scientific Affairs, Professor Nunu Geldiashvili. After welcoming speech, the conference participants worked in sections. On October 30th the participants attended the workshop “Scientific Aspects of an Individual’s  Psychological Typology” leaded by Professor Nona Akhalashvili. After the concluding part of the conference the participants were awarded with certificates.
The International Scientific Conference is already a traditional one and it was organized for the sixth time in the current year. TeSaU Rector, Mrs. Irma Shioshvili is the chairperson of its Organizing Committee, co-chairs and founders are Vice Rector for Scientific Affairs, Professor Nunu Geldiashvili and Representative Council Speaker, Professor Manana Garibashvili.
On account of the Covid-19 pandemic, the conference was held in a hybrid (live and distance) format.