ერასმუს+ გაცვლითი პროგრამა აკადემიური პერსონალისათვის
საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახური აცხადებს კონკურსს ერასმუს+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აკადემიური პერსონალისთვის 2018-2019 სასწავლო წლისთვის შემდეგ უნივერიტეტებში:
1.ვილნიუსის ბიზნეს კოლეჯი, ლიეტუვა - ბიზნეს, მენეჯმენტი, მარკეტინგის და ლოჯისტიკის მიმართულებით  1 ადგილი  რუსული ენის მიმართულებით.
2. სანტიაგო დე კომპოსტელას, ესპანეთის უნივერსიტეტი - მევენახეობა მეღვინეობის  მიმართულებით - ერთ ადგილი ( ინგლისური ენის მიმართულებით)   და სასტუმროების ბიზნესი - ერთი ადგილი  ( ინგლისური ენის მიმართულებით)

Erasmus+ Exchange Program for Academic Staff
Telavi State University International Relations Office, under Erasmus+ exchange program, is announcing a call for academic staff. According to the call, academic staff has an opportunity to depart to the following universities for 2018-2019:
1. Vilnius Business College, Lithuania – one place in the field of business, management, marketing and logistics (Russian Language);
2.  University of Santiago de Compostela,  Spain
-  one place in the field of Viticulture-Winemaking (English Language)  and one place in the field of  hotel business  (English Language).
List of documents to be presented:
One-week work description;
Motivation  Letter;
Valid Passport.
Deadline for submitting documents – March 20th, 2019.
For details, please, keep in touch with the International Relations Office (TeSaU, floor III, room #47, Tel: 0350 271533).