სამხრეთ აფრიკა-საქართველოს სავაჭრო პალატის თავმჯდომარე თესაუში
29 ივნისს  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს სამხრეთ აფრიკა-საქართველოს სავაჭრო პალატის თავმჯდომარე, ნიმარიუს ჰეინსი,  სტუმრობდა.  მისი ინიციატივით,  სამხრეთ აფრიკის სტელენბოშის უნივერსიტეტსა და თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის მემორანდუმი გაფორმდება, რომელიც  სტუდენტების და პერსონალის გაცვლის გარდა, მევენახეობა-მეღვინეობის მიმართულებით,   ერთობლივ კვლევებსაც  ითვალისწინებს.
შეხვედრაზე საუბარი  აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანის, მანანა კევლიშვილის, სამხრეთ აფრიკაში ვიზიტის დეტალებსაც შეეხო, რომელიც, სავარაუდოდ,  2018 წლის ოქტომბერში განხორციელდება.
შეხვედრას საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსთან, თამარ ასლანიშვილთან და აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანთან,  მანანა კევლიშვილთან,  ერთად,  ფაკულტეტის ადმინისტრაციული  და აკადემიური პერსონალი დაესწრო.

Chairperson of Southern Africa Georgia Chamber of Commerce at TeSaU
Chairperson of Southern Africa Georgia Chamber of Commerce Marius Heyns visited Iakob Gogebashvili Telavi State University on June 29th. On his initiative, a memorandum will be signed by Southern Africa Stellenbosch and Telavi State Universities. The memorandum provides exchange of students and staff, implementation of joint researches in the field of viticulture-winemaking.
At the meeting the sides discussed the issues relating to the details of Manana Kevlishvili’s (Dean of the Faculty of Agricultural Sciences) visit to Southern Africa that is planned in October 2018.
Along with the Head of International Relations Office Tamar Aslanishvili and Dean of the Faculty of Agricultural Sciences Manana Kevlishvili, the meeting was also attended by the faculty administrative and academic staff.