მზადება ახალი საგრანტო კონკურსისათვის
8 ოქტომბერს, თელავის უნივერსიტეტმა ესტონეთის ქართული სათვისტომოს თავმჯდომარეს ზაზა წერეთელსტალინის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტის  პროფესორს, ფონდ E-MAP Foundation MTU-ის დირექტორს და თანადამფუძნებელს ვლად ვერნიგორას  და სხვა საპატო სტუმრებს უმასპინძლა. შეხვედრაზე  ერთობლივი საგრანტო საგანმანათლებლო პროექტის შემუშავებაზე იმსჯელეს,  რომელშიც თესაუ აქტიურ მონაწილეობას მიიღებს.
შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ ესტონეთის სახელმწიფო საგრანტო პოლიტიკის ერთ-ერთი მთავარი  მიზანი, უნივერსიტეტების ინტერნაციონალიზაციის პოლიტიკის სწორად წარმართვის ხელშეწყობაა, ამიტომ  პროექტი,  რომელშიც თესაუ ჩაერთვება, ამ მიმართულებით ვებ-გვერდის განვითარებას, პროფესორ-მასწავლებელთა დატრენინგებას, მათი კვლევების წარმოჩენას და კვლევითი ღონისძიებების მხარდაჭერას შეუწყობს ხელს.
პროექტი მომდევნო წლის გაზაფხულისათვის მომზადდება და დაფინანსების მოპოვების შემთხვევაში, თესაუ-ში, საპილოტე რეჟიმში განხორციელდება.

Preparation for the New Grants Contest
On October 8th, Iakob Gogebashvili Telavi State University hosted the Chairman of Estonian-Georgian Community Zaza Tsereteli, Professor of Tallinn University of Technology, director and co-founder of E-MAP Foundation MTU Vlad Vernygora and other respectful guests as well. During the meeting the parties discussed about the elaboration of joint educational grants project in which TeSaU will be actively involved.
It was also mentioned that one of the main goals of Estonian state grants policy is to promote the right course of the internationalization policy of universities that is why the project, in which TeSaU will be involved, aims at developing website, training professor-teachers, demonstrating their scientific researches and supporting research activities in that direction.
The project will be prepared for the next spring and it will be implemented as a pilot one at TeSaU in case of funding.