საერთაშორისო პროექტის დასკვნითი შეხვედრა ჩეხეთის რესპუბლიკაში
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და ლიტვის, ესპანეთის, ჩეხეთის, ისრაელის, რუმინეთის პარტნიორ უნივერსიტეტებს შორის,  ახალი  პროექტები დაიგეგმა. გადაწყვეტილება 2018 წლის 7-12 ოქტომბერს მასარიკის  უნივერსიტეტში, ბრნოშიევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის "უმაღლესი განათლების ხელმისაწვდომობის პროგრამების შემუშავება მოწყვლადი  ჯგუფებისა და რეგიონებისათვის“ დასკვნით შეხვედრაზე მიიღეს.
შეხვედრაზე უნივერსიტეტებმა  პროექტის ფარგლებში ჩატარებული სამუშაოს ანგარიშები წარადგინეს.  ამავდროულად,  მონაწილეებმა პროექტის ფინალურ ანგარიშზეც  იმუშავეს.
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლობას უნივერსიტეტის რექტორი ირმა შიოშვილი ხელმძღვანელობდა.
2018 წლის 14 ოქტომბერს პროექტი  "უმაღლესი განათლების ხელმისაწვდომობის პროგრამების შემუშავება მოწყვლადი  ჯგუფებისა და რეგიონებისათვის“ოფიციალურად  დასრულდა.

Closing Meeting of the International Project in the Czech Republic
New projects were planned among Telavi State University and the partner universities of Lithuania, Spain, Czech Republic, Israel and Romania. Decision about the implementation of new projects was made during the closing meeting of the EU funded project “Developing Programs for Access of Disadvantaged Groups of People and Regions to higher Education’’. The meeting was held at Masaryk University, Brno on October 7-12, 2018.
The abovementioned universities presented reports concerning their work conducted under the project. Simultaneously, the participants worked on the final report of the project.
Iakob Gogebashvili Telavi State University representatives were leaded by the University Rector Irma Shioshvili.
The project “Developing Programs for Access of Disadvantaged Groups of People and Regions to higher Education’’ was officially ended on October 14th, 2018.