INTEGRITY-ის პროექტის მორიგი სამუშაო შეხვედრა უფსალას უნივერსიტეტში
29-31 აგვისტოს, პროექტის, უმაღლესი განათლების დაწესებულებებში ხარისხის სწავლებისა და სწავლის აკადემიური ხელშეწყობა საქართველოში (INTEGRITY),  ფარგლებში თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები უფსალას უნივერსიტეტში (შვედეთი) იმყოფებოდნენ.
შეხვედრაზე განსაკუთრებული აქცენტი სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალისათვის აკადემიური კეთილსინდისიერებისათვის არსებულ სერვისებზე, აკადემიური წერის სწავლებაზე და სტუდენტთა დახმარების ხელშეწყობაზე იქნა გაკეთებული. სტუდენტთა სერვისი თესაუ-ს სხვადასხვა სამსახურის ფუნქციებში იქნება განაწილებული და მიმდინარე წლის შემოდგომის სემესტრიდან აქტიურად ამოქმედდება. თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა, პროექტის პარტნიორებს პრეზენტაცია უკვე გატარებულ ღონისძიებებზე და  სამომავლო აქტივობებზე წარუდგინეს.
პროექტი „INEGRITY“ევროკავშირის მიერ ერასმუს პლუსის ინსტიტუციური განვითარების 2017 წლის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსდა და   ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის კოორდინატორობით ხორციელდება.

Another Working Meeting under the “INTEGRITY” Project at Uppsala University
Telavi State University representatives visited Uppsala University (Sweden) within the framework of the project “Academic Integrity for Quality Teaching and Learning in Higher Education Institutions in Georgia (INTEGRITY)” on August 29-31.
The meeting covered the aspects of academic integrity services for students and academic staff, academic writing teaching and student support promotion. Students’ service will be distributed among the functions of different TeSaU offices and it will be actively launched from the autumn semester of the current year. Telavi State University representatives introduced presentation about the fulfilled and future activities to the project partners.