საინფორმაციო შეხვედრა პროექტ „INTEGRITY“-ის ფარგლებში
25-26 დეკემბერს, პროექტ „INTEGRITY“-ის ფარგლებში, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  ჰუმნიტარულ და ზუსტ და საბუნებისმეტყველო  მეცნიერებათა ფაკულტეტის სტუდენტებთან   საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრის მონაწილეები   სტუდენტის  აკადემიურ ცხოვრებაზე პლაგიატის გავლენის უარყოფით მხარეებს  გაეცნენ.  პროექტის მონაწილეებმა, სოფიო არსენიშვილმა, ლალი ძამუკაშვილმა და თარაშ გიორგაძემ, სტუდენტებს  პლაგიატის აღმოფხვრის გზებსა და მის წინააღმდეგ დანერგილი პროგრამული უზრუნველყოფის (Turnitin-ის) პრინციპებზე   დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში შეხვედრები 2019  წლის განმავლობაშიც ჩატარდება და  შესაბამისი ინფორმაცია უნივერსიტეტის ყველა ფაკულტეტის სტუდენტს მიეწოდება.
როექტი „INEGRITY“ევროკავშირის მიერ ,,ერასმუს პლუსის ინსტიტუციური განვითარების 2017 წლის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსდა და   ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის კოორდინატორობით ხორციელდება.

Informational Meeting under the Project “INTEGRITY”
On December 25-26th, informational meeting was held with Iakob Gogebashvili Telavi State University students of the faculties of Humanities and Exact and Natural Sciences. The meeting was held within the framework of the project “INTEGRITY”.
The meeting attendees got information about the negative effects of plagiarism impact on student’s academic life. The project participants, Sophio Arsenishvili, Lali Dzamukashvili and Tarash Giorgadze gave students detailed information regarding plagiarism prevention ways and anti-plagiarism software maintenance (Turnitin) principles.
Under the abovementioned project, meetings will be held throughout 2019 as well and all faculty students will be informed about these matters.
“INTEGRITY” project is funded by the European Union within the framework of “Erasmus +” institutional development grants contest 2017. It is being implemented under the coordination of Ilia State University.