სამთვიანი პრაქტიკა გერმანიაში
,, სტუმარ-მასპინძლობის საერთაშორისო ინსტიტუტი" წარმომადგენლებმა 6 მარტს,  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,  საინფორმაციო შეხვედრა გამართეს.
ინსტიტუტის წარმომადგენლებმა  სტუდენტებს, სხვადასხვა საერთაშორისო პროექტებთან დაკავშირებით, დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს.
,, სტუმარ-მასპინძლობის საერთაშორისო ინსტიტუტი"  გერმანულის მცოდნე (B2- დონე) ტურიზმის ფაკულტეტის  სტუდენტებს გერმანიაში, სამთვიან პრაქტიკაზე, ეპატიჟება. პრაქტიკა, რომლის  სფეროებია რესტორანი და სასტუმრო, ძირითადად, საკურორტო რეგიონებში ხორციელდება.
როგორც შეხვედრაზე აღინიშნა, პრაქტიკა ანაზაურებადია, ცხოვრებისა და კვების ხარჯებს  კი, სასტუმრო დაფარავს.  პრაქტიკის გარდა, ნებისმიერ სტუდენტს, გერმანული ენის B1 დონეზე ცოდნის შემთხვევაში, შეუძლიათ  გაემგზავრონ  საზაფხულო დასაქმებაზე (ე.წ.  Summer job) იმავე სასტუმროებში, იგივე პოზიციებზე.
,, სტუმარ-მასპინძლობის საერთაშორისო ინსტიტუტი" სტუდენტებს გერმანიაში 2013  წლიდან გზავნის და თეორიული ცოდნის პრაქტიკით გაღრმავების შესაძლებლობას აძლევს.

Three-month Internship in Germany
Representatives of  “The International Institute of Hospitality” carried out informational meeting at Iakob Gogebashvili Telavi State University on March 6th. They gave students detailed information regarding different international projects.
“The International Institute of Hospitality” is inviting tourism specialty students with German language competence (B2 level) to take three-month internship in Germany. The internship that covers restaurant and hotel is mainly implemented in tourist regions.
During the informational meeting it was mentioned that the internship is paid, leaving and food expenses will be covered by the hotel. Except for the internship, any students, in case of having German language competence at B1 level, have an opportunity to get summer job at the same hotels, on the same positions in Germany.
“The International Institute of Hospitality” has been sending students to Germany since 2013 and gives them chance to improve their theoretical knowledge with practice.