უკრაინის სხვადასხვა უმაღლესი სასწავლებლების წარმომადგენლების ვიზიტი თესაუში
16 ივნისს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის  თელავის სახელმწიფო უნვიერსიტეტში, სამუშაო ვიზიტით,  უკრაინის სხვადასხვა უმაღლესი სასწავლებლების წარმომადგენლები იმყოფებოდნენ.
მათ  შეხვედრა უნივერსიტეტის რექტორის მაოდგილესთან სასწავლო დარგში,  ალექსანდრე მოსიაშვილთან და საერთაშორისო უღთიერთობების სამსახურის წარმომადგენლებთან გამართეს.
უკრაინელი სტუმრების ვიზიტის მთავარი მიზანი  ორი ქვეყნის უმაღლესი სასწავლებლების დაახლოება და სხვადასხვა მიმართულებით,   მომავალი საგანმანათლებლო, სამეცნიერო და კულტურული ურთიერთობების გაღრმავება  იყო.
შეხვედრაზე  საუბარი საერთაშორისო  პროექტის -,,ერაზმუს+“ -ფარგლებში, პოლონეთსა და უკრაინაში  სტუდენტთა და პროფესორ-მასწავლებელთ სტაჟირებას და მაღალრეიტინგულ სამეცნიერო ჟურნალებთან თანამშრომლობას შეეხებოდა.

The Representatives from Different Higher Educational Institutions of Ukraine at TeSaU
On June 16th, the representatives from different higher educational institutions of Ukraine visited Iakob Gogebashvili Telavi State University.
They had a working meeting with the University Vice-Rector for Academic Affairs, Aleksandre Mosiashvili and International Relations Office staff.
The main goal of the Ukrainian visitors was to get Higher Educational Institutions of those two countries together and deepen the future educational, scientific and cultural relations in different directions.
The issues, such as internship of students and professors in Poland and Ukraine and cooperation with highly rated scientific journals within the framework of the International Project – “Erasmus+” –  were spoken about during the meeting.