სტუმარ-მასპინძლობის საერთაშორისო ინსტიტუტის საინფორმაციო შეხვედრა თესაუში
საქართველოში გერმანიის სტუმარ-მასპინძლობის საერთაშორისო ინსტიტუტის   წარმომადგენელმა, ნუცა ციგროშვილმა, 18 თებერვალს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,  საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
უნივერსიტეტი  სტუდენტებს საინტერესო,  ანაზრაურებად პროგრამებს: საწარმოო პრაქტიკას და საზაფხულო დასაქმებას სთავაზობს.
შეხვედრაზე საუბარი , ასევე, შეეხო  3 წლიანი პროფესიული განათლების პროგრამას,  რომელშიც მონაწილეობის მიღება ყველა დაინტერესებულ პირს შეუძლია.
თესაუს სტუდენტებმა, სტუმარმარ-მასპინძლობის საერთაშორისო ინსტიტუტსა  და თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის, ორმხრივი თანამშრობლობის ფარგლებში, საერთაშორისო პროექტებში მონაწილეობა არაერთხელ მიიღეს.

Informational Meeting of the International Institute of Hospitality at TeSaU
The representative of German International Institute of Hospitality in Georgia, Nutsa Tsigroshvili, conducted an informational meeting at Iakob Gogebashvili Telavi State University on February 18th.
The university is offering students interesting, stipendiary programs: field practice and summer job placement.
During the meeting three-year professional education program was also mentioned, that is open to every interested individual.
TeSaU students have already participated in international projects several times within the framework of bilateral cooperation between the International Institute of Hospitality and Telavi State University.