საერთაშორისო პერსონალის კვირეული
20 ოქტომბერს,  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის   თელავის სახელმწიფო  უნივერიტეტის  ერთ-ერთ პარტნიორ მენდელის უნივერსიტეტში ( ბრნო, ჩეხეთი),    საერთაშორისო პერსონალის კვირეული გაიმართა .  შეხვედრაზე  Covid-19-თან  დაკავშირებული თანამედროვე  გამოწვევები და საერთაშორისო  მობილობების შემაფერხებელი  ფაქტორები  განიხილეს.
კვირეულის  მონაწილეებმა, რომელიც   ონლაინ პლატფორმის საშუალებით ჩატარდა,  გამოთქვეს მოსაზრებები იმის შესახებ, თუ როგორ შეიძლება  შექმნილი  პრობლემების მოგვარება . შეხვედრაზე,  ასევე, დაისახა სამომავლო ურთიერთობები  რამდენიმე პარტნიორ უცხოურ უნივერსიტეტთან.

The International Staff Week
The International Staff Week took place at Mendel University (Brno, the Czech Republic) - one of the partner universities of TeSaU - on October 20th. Present-day challenges concerning Covid-19 and factors hindering international mobilities were discussed during the meeting.
The Week was held via the online platform. Participants expressed their opinions about the ways of solving the existing problems.
Future relationship with some of the partner foreign universities were planned at the meeting as well.