ონლაინ ტრენინგები, საერთაშორისო პროექტი RURD-ის ფარგლებში
ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული  პროექტი RURD-ის ევროპელმა პარტნიორმა, სანტიაგო დე კომპოსტელას უნივერსიტეტმა, 2021 წლის 25, 26, 27 იანვარს და 4 თებერვალს,    ამავე საერთაშორისო პროექტის ფარგლებში, პროექტის პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენლებისთვის ონლაინ ტრენინგები ჩაატარა.
სანტიაგო დე კომპოსტელას უნივერსიტეტის  წარმომადგენლებმა შეხვედრის მონაწილეებს გამოცდილება ინტერნაციონალიზაციის სტრატეგიული გეგმის შედგენის, ახალი პარტნიორების მოძიების და ზოგადად, ინსტიტუციის ინტერნაციონალიზაციის გზების ჩამოყალიბების შესახებ გაუზიარეს.
ტრენინგზე, ასევე, განიხილეს ორგანიზაციების მისიის, ხედვის და სტრატეგიული გეგმის საუკეთესო მაგალითები  და SWOT ანალიზისთვის საჭირო ყველა შესაძლო კითხვას უპასუხეს.
ონლაინ სამუშაო შეხვედრის ბოლო დღე, სანტიაგო დე კომპოსტელას უნივერსიტეტის გამოცდილებაზე დაყრდნობით, უნივერსიტეტსა და საწარმოს შორის ურთიერთობის  გზების განხილვას დაეთმო.
პროექტის მიზანია რეგიონის განვითარებაში  რეგიონული  უნივერსიტეტების როლის გაძლიერება.
RURD-ის  ევროპლი პარტნიორები არიან: სანტიაგო დე კომპოსტელას უნივერსიტეტი (ესპანეთი)  FH JOANNEUM გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი (ავსტრია) , მასარიკის უნივერსიტეტი (ჩეხეთის რესპუბლიკა),ვიტაუტას მაგნუს უნივერსიტეტი (ლიეტუვა).
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გარდა, საქართველოდან პროექტის პარტნიორები არიან:  აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ქუთაისის უნივერსიტეტი , ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტი და საქართველოს სხვა უნივერსიტეტები.
RURD-ის   სამთავრობო პარტნიორები არიან განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო და  განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრი.

The European partner of the EC funded project RURD - the University of Santiago de Compostela conducted online trainings for the project partner university representatives. The trainings were conducted  within the framework of the abovementioned international project on January 25, 26, 27 and February 4, 2021.
The representatives of the University of Santiago de Compostela shared the training participants their experiences about the formulation of the strategic plan of internationalization, finding new partners and ways for the internationalization of the institution in general.
The mission, expectancies and the best examples of strategic plan of the organizations were also discussed at the training. All the possible questions essential for the SWOT analysis were answered as well.
The last day of the online workshop dealt with the discussion concerning the university-enterprise cooperation ways based on the experiences of the University of Santiago de Compostela.
The project aims to increase the role of regional universities in the development of regions.
RURD European partners are: the University of Santiago de Compostela (Spain), FH JOANNEUM University of Applied Sciences (Austria), Masaryk University (the Czech Republic), Vytautas Magnus University (Lithuania).
Except for Iakob Gogebashvili Telavi State University the project partners from Georgia are: Akaki Tsereteli State University, Kutaisi University, Batumi Shota Rustaveli State University, Gori State Teaching University and others.
RURD governmental partners are the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and National Center for Educational Quality Enhancement.