CISI-ის პროექტის ფარგლებში თესაუ-ს ვარშავის უნივერსიტეტის პროფესორი სტუმრობდა
2019 წლიდან თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ხორციელდება ევრო კომისიის მიერ თანადაფინანსებული საერთაშორისო პროექტი CISI (Curriculum Innovation for Social Inclusion)  „ინოვაციები კურიკულუმში სოციალური ჩართულობის მხარდასაჭერად,“ რომლის ძირითადი მიზანია ხელი შეუწყოს შშმ პირთა სოციალურ ჩართულობას, სკოლებში ინკლუზიური განათლების ხარისხის გაუმჯობესების გზით.
პროექტის ფარგლებში ა.წ.  27 -28 მაისს, თელავის სახლმწიფო უნივერსიტეტს სტუმრობდა ვარშავის უნივერსიტეტის პროფესორი მონიკა სკურა, რომელმაც უნივერსიტეტის პარტნიორი სკოლოს სპეც. მასწავლებლებს ჩაუტარა სემინარები თემებზე:
• აუტისტური სპექტრის მქონე სტუდენტების გაგება
• ემოციური და ქცევითი დარღვევების მქონე მოსწავლეებთან მუშაობის საფუძვლები
სემინარს ესწრებოდნენ სპეციალური მასწავლებლები თელავის N4, 5, 7 და 8 საჯარო სკოლებიდან.
სტუმარი ასევე ეწვია თელავის N7 საჯარო სკოლას, სადაც შეხვდა სკოლის დირექტორს ქ-ნ მაია სილაგაძეს. შეხვედრის ძირითადი თემა იყო ინკლუზიური განათლების სფეროში არსებული მდგომარეობა, გამოწვევები და საჭიროებები.

A professor from the University of Warsaw visited TeSaU under the CISI project
Since 2019, Telavi State University has been implementing the international project co-funded by the European Commission “Curriculum Innovation for Social Inclusion”  (CISI) which aims to promote social inclusion of PwDs (people with disabilities) by improving the quality of inclusive education in schools.
Within the framework of the project, on May 27-28, Telavi State University was visited by Monika Skura, a professor at the University of Warsaw. She conducted seminars for special education teachers of the university partner schools on the following topics:
·         Understanding students with autism spectrum disorders
·         Basics of working with students with emotional and behavioral disorders.
The seminar was attended by special teachers from Telavi  Public Schools N4, 5, 7, 8.
The guest also visited Telavi Public School N7, where she met with the school director Ms. Maia Silagadze. The main topic of the meeting was the current situation, challenges and needs in the field of inclusive education.