თელავის უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი კოიმბრას უნივერსიტეტის საერთაშორისო კვირეულზე
2022 წლის 29 მაისიდან 3 ივნისის ჩათვლით თელავის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა თამარ ასლანიშვილმა და აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის პროფესორმა მედეა ორმოცაძე კოიმბრას (პორტუგალი) უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო კვირეულში მიიღეს მონაწილეობა.   შეხვედრების ძირითადი განხილვის საკითხები იყო ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული განვითარების პროექტები და საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის პროექტები.
კვირეულს  19 ქვეყნის 31 უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების 60 წარმომადგენელი ესწრენოდა
მონაწილეებმა სურვილი გამოთქვეს თელავის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის. დაიგეგმა სამომავლო აქტივობები.

Visit of Telavi State University representatives to the International Week of Coimbra University
From May 29 to June 3, 2022, Tamar Aslanishvili, the Head of Telavi State University International Relations Office and Medea Ormotsadze, Professor at the Faculty of Agrarian Sciences, participated in the International Week organized by the University of Coimbra (Portugal). The main discussion topics at the meetings were development projects funded by the European Commission and international credit mobility projects.
The week was attended by 60 representatives from 31 higher educational institutions in 19 countries.
The participants expressed their desire to cooperate with Telavi State University. Future activities were planned.