პროექტ Lovedistance-ის ფარგლებში განხორციელებული შეხვედრა ბარსელონაში
2022 წლის 4-7 ივლისს, ბარსელონაში  ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის LOVEDISTANCE-ის მორიგი სამუშაო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას ესწრებოდა პროექტის ყველა პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენელი საქართველოდან, ისრაელიდან, რუმინეთიდან, პორტოდან და ესპანეთიდან.
შეხვედრაზე განხილული იქნა  პროექტის მიმდინარეობის  ხარისხის  ინდიკატორები, რომელიც წარადგინა პროექტის გარე აუდიტმა, შეფასდა პროექტის ძლიერი და სუსტი მხარეები და დაიგეგმა მომდევნო ნაბიჯები პროექტის სამომავლო ხარისხის გაუმჯობესების მიზნით.
გარდა პროექტის ხარისხისა, შეხვედრაზე წარდგენილი იქნა პარტნიორ უნივერსიტეტებში პილოტირებული კურსების შეფასების ანგარიშები, პროექტის მენეჯმენტთან დაკავშირებული საკითხები (მათ შორის ფინასური),   დისემინაციის სტრატეგია და დაიგეგმა სამომავლო აქტივობები.
FUNIBER-ისგან,   პროექტის მასპინძელი ორგანიზაციისგან, გაზიარებული იქნა პროექტის ვირტუალური პლატფორმა.
აღნიშნული შეხვედრა გამორჩეული იყო იმითაც, რომ გაზიარებულ იქნა პროექტის მონაწილე უნივერსიტეტებში მიმდინარე საერთაშორისო პროექტების  საუკეთესო მაგალითები. შეხვედრაზე განიხილეს ევროკომისიის მიერ დაფინასებული შემდეგი პროექტები: RURD, DITECH, VITAGLOBAL, INTEGRITY, HERD და CISI.

Meeting in Barcelona within the framework of the LOVEDISTANCE Project
On July 4-7, 2022, the next working meeting of the LOVEDISTANCE project funded by the European Commission was held in Barcelona. The meeting was attended by the representatives of all project partner universities from Georgia, Israel, Romania, Porto and Spain.
At the meeting, the quality indicators of the project implementation presented by the external audit of the project were discussed, the strengths and weaknesses of the project were evaluated and the next steps were planned in order to improve the quality of the project in future.
In addition to the quality of the project, the evaluation reports of piloted courses at partner universities, issues related to project management (including financial), and dissemination strategy were presented at the meeting and future activities were planned as well.
A virtual project platform was shared by FUNIBER, the project's host organization.
The meeting was also distinguished with the fact that the best examples of international projects taking place in project partner universities were shared.
The following projects funded by the European Commission were discussed at the meeting: RURD, DITECH, VITAGLOBAL, INTEGRITY, HERD and CISI.