ფსიქოლოგის შეხვედრა სტუდენტებთან საერთაშორისო პროექტ „E-PSY“-ის ფარგლებში
10 ოქტომბერს, ფსიქიკური ჯანმრთელობის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფსიქოლოგი სტუდენტებს შეხვდა. შეხვედრა თესაუს ახლად შექმნილ სტდენტთა ფსიქოლოგიური დახმარების ცენტრში, ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული ერამუს+ საერთაშორისო პროექტის,  E-PSY-ის ფარგლებში გაიმართა.  თესაუს ფსიქოლოგ ია ჩაქიაშვილი,  სტუდენტებს საჭიროებებს გაეცნო და მათ პრაქტიკული რჩევა-დარიგებები მისცა.
E-PSY პროექტის მიზანია სტუდენტებისთვის სოციალური და ფსიქოლოგიური დახმარების გაწევა საქართველოს უმაღლეს სასწავლებლებში, ფსიქოლოგიური კონსულტაციების ცენტრების შექმნის გზით; ფსიქიკური ჯანმრთელობის შესახებ სტუდენტებისა და, ზოგადად, ფართო აუდიტორიის ცნობიერების ამაღლება.
პროექტი 2021 წლიდან ხორციელდება და მასში ქართულ უმაღლეს სასწავლებლებთან ერთად  ბიდგოშჩის ეკონომიკის და ტრანსილვანიის ბრასოვის უნივერსიტეტებიც არიან ჩართულნი. პროექტი  2023  წელს დასრულდება.

Psychologist's meeting with students within the international project "E-PSY"
On October 10, in connection with the International Day of Mental Health, a psychologist of Telavi State University met with the students. The meeting was held in the newly created psychological support center for students in TeSaU, within the framework of the Erasmus+ international project, E-PSY, funded by the European Union. TeSaU psychologist Ia Chakiashvili got to know the students' needs and gave them practical advice.
The goal of the E-PSY project is to provide social and psychological assistance to students in Georgian higher educational institutions through the creation of psychological counseling centers; Raising awareness of mental health among students and public in general.
The project has been implemented since 2021, and along with Georgian higher educational institutions, Bydgoszcz University of Economy and Transilvania University of Brasov are involved. The project will be completed in 2023.