,,კვლევის პასუხისმგებლიანად წარმართვა - კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა ქართულ უნივერსიტეტებში (ETHICS)"_ თესაუ ახალ საერთაშორისო პროექტში ჩაერთო
საერთაშორისო პროექტში _ ,,კვლევის პასუხისმგებლიანად წარმართვა-კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა ქართულ უნივერსიტეტებში (ETHICS)", რომელიც მიმდინარე წლის თებერვალში დაიწყება, თელავის უნივერსიტეტიც ჩაერთვება. Erasmus+ ინსტიტუციური განვითარების პროგრამის ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND-3 ფარგლებში დაფინანსებული პირველი ეროვნული პროექტი ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის კოორდინატორობით განხორციელდება და  უნივერსიტეტებში კვლევითი კულტურის ამაღლებას შეუწყობს ხელს. მისი ძირითადი მიზანია კვლევის ეთიკისა და კეთილსინდისიერების მიმართულების მექანიზმების, პროცედურებისა და სერვისების გაუმჯობესება უნივერსიტეტების დონეზე. საქართველოს 10 უნივერსიტეტთან  ერთად კონსორციუმის ევროპელი პარტნიორები არიან ამსტერდამის თავისუფალი უნივერსიტეტი, ჩარლზის უნივერსიტეტი, მასარიკის უნივერსიტეტი და აკადემიური კეთილსინდისიერების ევროპული ქსელი/ასოციაცია.
პროექტის არასაუნივერსიტეტო პარტნიორები  არიან: საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრი და შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი.

"Responsible Conduct of Research - Research Integrity and Ethics in Georgian Universities (ETHICS)" - TeSaU joined a new international project
Telavi State University will be involved in the international project "Responsible Conduct of Research - Research Integrity and Ethics in Georgian Universities (ETHICS)", which will start in February of the current year. The first national project funded under the Erasmus+ Institutional Development Program ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND-3 will be implemented under the coordination of Ilia State University and will contribute to raising the research culture in universities. Its main objective is to improve research ethics and integrity mechanisms, procedures and services at the university level. Along with 10 Georgian universities, the consortium's European partners are the Free University of Amsterdam, Charles University, Masaryk University and the European Network/Association for Academic Integrity.
The non-university partners of the project are: Ministry of Education and Science of Georgia, National Center for Educational Quality Enhancement and Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia.