თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ტურიზმის საერთაშორისო გამოფენაზე
გერმანიის დედაქალაქ ბერლინში გამართულ საერთაშორისო გამოფენაში, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებიც მონაწილეობდნენ.
უნივერსიტეტმა გამოფენაზე, ევროკომისიის პროექტის ფარგლებში შემუშავებული ქართული საპილოტე ტურისტული პაკეტი წარადგინა. უნივერსიტეტის დამუშავებული პაკეტი  იუნესკოს  მატერიალური და არამატერიალური ძეგლების და მათთან დაკავშირებული 10 გეოლოკაციის ნაკრებს წარმოადგენს. გამოფენაზე, B2B ფორმატის შეხვედრების ფარგლებში, რამდენიმე ტურ-ოპერატორმა და ჟურნალისტმა, საქართველოში ჩამოსვლისა და უნივერსიტეტის წარდგენილი საპილოტე პროექტის ადგილზე გაცნობის სურვილი გამოთქვა. დაინტერესებული პირები, საქართველოს, 2023 წლის ივნისის ბოლომდე ესტუმრებიან.
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი გამოფენაში, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის BSB831 HERIPRENEURSHIP-ის ფარგლებში მონაწილეობდა და ადგილზე შექმნილი ტურისტული პაკეტი, საერთაშორისო აუდიტორიას პირველად წარუდგინა. პროექტი 3 წლიანია და მასში შავი ზღვის აუზის ქვეყნების სხვადასხვა ორნაგიზაციები არიან გაერთიანებული. პროექტში ჩართული სუბიექტების მიზანი იუნესკოს მატერიალური და არამატერიალური ძეგლების პოპულარიზაციაა.

Telavi State University at the International Tourism Exhibition
Iakob Gogebashvili Telavi State University representatives participated in the international exhibition held in Berlin, the capital of Germany.
At the exhibition, the university presented a Georgian pilot tourist package developed within the framework of the European Commission project. The package developed by the university is a set of tangible and intangible UNESCO monuments and 10 geolocations related to them. At the exhibition, within the framework of B2B meetings, several tour operators and journalists expressed their desire to come to Georgia and get to know the pilot project. Those people, who expressed their great interest, are going to visit Georgia until the end of June 2023.
Telavi State University participated in the exhibition within the framework of the project BSB831 HERIPRENEURSHIP funded by the European Commission and presented the tourist package to the international audience for the first time. The project is for 3 years and various organizations of the Black Sea Basin countries are united in it. The goal of the entities involved in the project is to popularize tangible and intangible UNESCO monuments.