თესაუს წარმომადგენლები საერთაშორისო პროექტის HERIPRENEURSHIP-ის ფარგლებში რუმინეთში იმყოფებოდნენ
საერთაშორისო პროექტის_ BSB 831 HERIPRENEURSHIP-ის ფარგლებში, საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა თამარ  ასლანიშვილმა და სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის დეკანმა თამარ თამარაშვილმა რუმინეთში, ქ. ტულჩაში დაგეგმილ შეხვედრებში მიიღეს მონაწილეობა.
6 ივნისიდან 12 ივნისის ჩათვლით დაგეგმილი შეხვედრები მოიცავდა სხვადასხვა სახის აქტივობას. აღნიშნულ პერიოდში თესაუს წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს სხვადასხვა  ვორქშოფშისაერთაშორისო კონფერენციასა და  პრესკონფერენციაში, საკონსულტაციო-საინფორმაციო შეხვედრებში და მოხეტიალე გამოფენაში.
სასწავლო ვიზიტის ფარგლებში მონაწილეებს საშუალება ჰქონდათ მოენახულებინათ რუმინეთის მიერ შემუშავებული 10 გეოლოკაცია და სხვა პარტნიორებთან ერთად შეეფასებინათ ისინი. საერთაშორისო კონფერენციას, პროექტის პარტნიორების გარდა, ესწრებოდნენ  ბიზნესისა თუ ტურიზმის სფეროს პროფესიონალები და აკადემიური წრეების წარმომადგენლები სხვადასხვა ქვეყნიდან.  საქართველოდან კონფერენციაზე წარდგენილი იყო 11 სტატია. მოხსენებები ადგილზე წარმოადგინეს თესაუს წარმომადგენლებმა თამარ ღურწკაიამ და ლუკა ქობალიამ, სხვა მონაწილეები კი ონლაინ წარდსდგნენ მსმენელის წინაშე.
შეხვედრის ბოლო დღე  მოხეტიალე გამოფენას დაეთმო, სადაც პროექტის ყველა პარტნიორმა პროექტის ფარგლებში შემუშავებული საპილოტე პროექტების, სარეკლამო მასალის და, ზოგადად, ტურიზმის სფეროს დემონსტრირებისთვის წინასწარ მომზადებული მასალა წარმოადგინა.
ეს იყო პროექტის ბოლო შეხვედრა. ამ შეხვედრაზევე დაისახა უახლოესი სამომავლო გეგმა_საპროექტო განაცხადზე მუშაობა როგორც  შავი ზღვის აუზის მიმართულებით, ასევე სტუდენტთა და პერსონალთა მობილობის ხელშესაწყობადაც.

TeSaU Representatives were in Romania within the framework of the International HERIPRENEURSHIP Project
Within the framework of the international project _ BSB 831 HERIPRENEURSHIP, Tamar Aslanishvili, Head of the International Relations Office and Tamar Tamarashvili, Dean of the Faculty of Social Sciences, Business and Law, took part in the meetings planned in Tulcea City, Romania.
The meetings planned from June 6 to June 12 included different activities. During the mentioned period, TeSaU representatives participated in various workshops, international conferences and press conferences, consulting and informational meetings and strolling exhibitions.
Within the framework of the study visit, the participants had the opportunity to visit 10  geolocations developed by Romania and evaluate them together with other partners. In addition to the project partners, the international conference was attended by business and tourism field professionals and representatives of academic circles from different countries. 11 articles from Georgia were presented at the conference. TeSaU representatives Tamar Gurtskaia and Luka Kobalia presented their reports on the spot, and other participants presented online to the audience.
The very last day of the meeting was dedicated to the strolling exhibition, where all the partners presented the pilot projects, advertising material and, in general, the material prepared in advance for the demonstration of the field of tourism.
This was the last meeting of the project. At this meeting, a plan for the nearest future was drawn up - working on the project application both in the direction of the Black Sea Basin, as well as facilitating the mobility of students and staff.