საქართველოს დროშის დღე
14 იანვარს საქართველოს დროშის დღე აღინიშნა. ქვეყნის საზღვრისპირა რეგიონებში სტუდენტებმა საქართველოს სახელმწიფო დროშები ჰიმნის თანხლებით აღმართეს.
საზეიმო ღონისძიებებში იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებიც მონაწილეობდნენ. თესაუ-ს სტუდენტური თვითმმართველობის წარმომადგენლებმა ეროვნული დროშა ლაგოდეხში, ადმინისტრაციულ შენობაზე აღმართეს, შემდეგ კი, თბილისში დაგეგმილ ღონისძიებებში მიიღეს მონაწილეობა.
საზეიმო მიღება საქართველოს პრეზიდენტის სასახლეში გაიმართა. რეგიონებიდან ჩასულ სტუდენტებს, რომელთა შორის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებიც იყვნენ, იუნკერები დახვდნენ. სტუდენტებმა მათ საქართველოს კუთხეებიდან ჩატანილი დროშები გადასცეს. ახალგაზრდებს საქართველოს პრეზიდენტი გიორგი მარგველაშვილი შეხვდა. გაიმართა ეროვნული დროშის ორიგინალის აღმართვის ცერემონია. პრეზიდენტმა საქართველოს მოქალაქეებს სიტყვით მიმართა და სახელმწიფო სიმბოლიკის მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
საქართველოს დროშის დღე აღინიშნა მარნეულში, ლაგოდეხში, ახმეტაში. ყაზბეგში, შინდისში, ბოლნისში, ბათუმსა და ზუგდიდში, ენგურის ხიდდთან მდებარე პოლიციის საგუშაგოსთან.
საზეიმო ღონისძიებებში მონაწილეობა იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ბათუმის საზღვაო აკადემიის, შოთა რუსთაველის სახელობის უნივერსიტეტის და სხვა უმაღლესი სასწავლებლების სტუდენტებმა მიიღეს.

Georgian Flag Day was celebrated on January 14th. Students erected Georgian national flags in the frontier regions of the country accompanied with the national hymn.
Iakob Gogebashvili Telavi State University students were involved in this great event as well. Representatives of Tesau Students’ Self-government erected the national flag over the administrative building in Lagodekhi, afterwards they participated in Tbilisi events.
Ceremonial reception took place in the Palace of Georgian President. Students arrived there from the regions, amongst Telavi State University, were met by the Junkers. Students gave them flags brought from different parts of Georgia. The President of Georgia – Giorgi Margvelashvili hosted the students. During the festive event he addressed to the Georgian citizens and spoke about the importance of the state symbolism.
The National Flag Day was celebrated in Marneuli, Lagodekhi, Akhmeta. The festive event took place in Kazbegi, Shindisi, Bolnisi, Batumi and Zugdidi as well at the Police Station located near the Enguri Bridge.