პირველი შეხვედრა ERASMUS+ საერთშორისო პროექტის PRINTEL-ის ფარგლებში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში სწავლებისა და სწავლის ვირტუალური ასპექტების შემოტანა მოხდება.
პროცესის ხელშეწყობა ERASMUS+ საერთშორისო პროექტის PRINTEL „ცვლილება საკლასო ოთახში:ინოვაციური სწავლებისა და სწავლის ხელშეწყობა აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში სტუდენტის სწავლის გამოცდილების გაღრმავების მიზნით“  მეშვეობით განხორციელდება.
პროექტის ფარგლებში, ერევნის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა, 14-17 თებერვალს, პირველი კონსორციუმის შეხვედრას უმასპინძლა. როგორც პროექტის წევრი ქვეყნის წარმომადგენლები, შეხვედრაზე თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებლებიც  იმყოფებოდნენ.
პროექტი სამწლიანია და  მის განხორციელებაში ესპანეთის, პორტუგალიის, შვედეთისა და ავსტრიის გარდა, სომხეთი და ბელორუსიის უმაღლესი სასწავლებლები  მიიღებენ მონაწილეობას.

The First Meeting in the Framework of ERASMUS+ International Project PRINTEL
Virtual aspects of teaching and learning will be introduced at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
This process will be promoted and implemented by ERASMUS+ international project  PRINTEL ”Change in Classroom: Promoting Innovative Teaching &Learning to Enhance Student Learning Experience in Eastern Partnership Countries”.
Under the project, Yerevan State University hosted the first consortium meeting on February 14-17. The meeting was attended by Telavi State University professor-teachers, as well, as the representatives of the project member country.
The project covers three years and the higher educational institutions of Spain, Portugal, Sweden, Austria, Armenia and Belarus will take part in its implementation.