,,უმაღლესი განათლების დაწესებულებებში ხარისხის სწავლებისა და სწავლის აკადემიური ხელშეწყობა საქართველოში“-ტრენინგი ქუთაისის უნივერსიტეტში
13-17 მაისს, ქუთაისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, საერთაშორისო პროექტის-,,უმაღლესი განათლების დაწესებულებებში ხარისხის სწავლებისა და სწავლის აკადემიური ხელშეწყობა საქართველოში“ (INTEGRITY)  -ფარგლებში,  საქართველოს   უნივერსიტეტების პროფესორებისთვის ტრენინგი ჩატარდა.
ტრენინგში მონაწილეობა იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა, თამარ ასლანიშვილმა, საზოგადოებასთან ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელმა, ნინო კახაშვილმა, აკადემიური წერის სპეციალისტმა, სოფიო არსენიშვილმა და  ელექტრონული მართვის სისტემების სპეციალისტმა, თარაშ გიორგაძემ,  მიიღეს.
შეხვედრაზე აკადემიური წერის სილაბუსები, მათი დახვეწის მეთოდები, პლაგიატის წინააღმდეგ დაგეგმილი ღონისძიებები, სტუდენტთა ხელშეწყობის სერვისები და სხვა საკითხები   განიხილეს.
INTEGRITY-ის  კოორდიატორია ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი. ევროპელი პარტნიორები არიან: დიდი ბრიტანეთი, შვედეთი, ავსტრია და ირლანდია. პროექტი ეროვნულია და  განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან და განათლების ხარისხის განვითარების ცენტრთან ერთად, პლაგიატთან ბრძოლაში ქართული უმაღლესი სასწავლებლების აქტიურ მონაწილეობას ითვალისწინებს.
პროექტის მიზანია პლაგიატის წინააღმდეგ აქტიური პიარ-კამპანიის წარმოება,  სასწავლო მოდულების შემუშავება, აკადემიურ კეთილსინდისირებაზე ფოკუსირება და  ამ კუთხით, სტუდენტთა ინფორმირება.

“Academic Integrity for Quality Teaching and Learning in Higher Education Institutions in Georgia (INTEGRITY)” – Training at Kutaisi State University
On May 13-17th, Kutaisi State University hosted training for the professors of Georgian Universities. The training was held under the international project Academic Integrity for Quality Teaching and Learning in Higher Education Institutions in Georgia (INTEGRITY)”.
Iakob Gogebashvili Telavi State University Head of International Relations Office, Tamar Aslanishvili, Head of Public Relations Office, Nino Kakhashvili, Academic Writing Specialist, Sophio Arsenishvili and Electronic Management Systems Specialist, Tarash Giorgadze participated in the abovementioned training.
During the meeting Academic Writing syllabus and methods for its improvement, anti-plagiarism measurements, student-support services and other related issues had been discussed.
Ilia State University is the coordinator of the project INTEGRITY. European Partners are: Great Britain, Sweden, Austria and Ireland. The project is of national value and it provides active involvement of Georgian higher educational institutions in anti-plagiarism campaign along with the Ministry of Education and Science of Georgia and National Center for Educational Quality Enhancement.
The project aims at conducting active pr campaign against plagiarism, developing teaching modules, focusing on academic integrity and informing students in that regard.