შეხვედრა სანტიაგო დე კომპოსტელას უნივერსიტეტში
10-11 ივნისს, სანტიაგო დე კომპოსტელას უნივერსიტეტში (ესპანეთი),  ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის- UNISON (University-Enterprise Cooperation via Spin-Off Companies Network ) - მორიგი შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრა  პროექტში მიმდინარე აქტივობების და შესრულებული სამუშაოს ხარისხს, შეფასების პროცედურებს, ვებგვერდისა და ვირტუალური პორტალის შექმნას ეხებოდა.
პროექტის  ზოგადი  მიზანია ბოლონიის პროცესის განხორციელების ხელშეწყობა, უნივერსიტეტსა და საწარმოს შორის ურთიერთთანამშრომლობის განმტკიცების გზით, შვილობილი კომპანიების ქსელის მეშვეობით.
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან ერთად, კონსორციუმის წევრები არიან: სანტიაგო დე კომპოსტელას უნივერსიტეტი (ესპანეთი), გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი (გერმანია), კოიმბრას პოლიტექნიკური ინსტიტუტი (პორტუგალია), უცხოეთის და საქართველოს სხვა წამყვანი უნივერსიტეტები.
შეხვედრაზე პროექტის მომდევნო შეხვედრაც დაიგეგმა, რომელიც, სავარაუდოდ,  სექტემბრის თვეში,  საქართველოში, გაიმართება და მას ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტები უმასპინძლებენ.

Meeting at the University of Santiago de Compostela
The next meeting under the EU funded project UNISON (University-Enterprise Cooperation via Spin-Off Companies Network) was held at the University of Santiago de Compostela (Spain) on June 10-11. The meeting was about the quality of ongoing activities and work implemented under the project, evaluation procedures, development of website and virtual portal.
General aim of the project is to support Bologna process implementation, university-enterprise cooperation via spin-off companies network.
Along with Iakob Gogebashvili Telavi State University, consortium members are: University of Santiago de Compostela (Spain), University of Applied Sciences (Germany), Polytechnic Institute of Coimbra (Portugal), other leading foreign and Georgian universities.
During the meeting the following project meeting was planned too, that will be held in Georgia in September. It will be hosted by Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and Iakob Gogebashvili Telavi State University as well.