გერმანელი პროფესორი თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
მომავალი წლიდან ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ფრანკფურტის ინტეგრაციულ სკოლასთან განახლდება. ამ მიზნით იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში   ფრანკფურტის ინტეგრაციული სკოლის  პროფესორი ლუც კუნცი თავის გერმანელ კოლეგებთან ერთად იმყოფებოდა. სტუმრები უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის თანამშრომლებს, განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანს, აკადემიურ პერსონალსა და სტუდენტებს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე სამომავლო გეგმებსა და  მომავალი წლისთვის სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის ფრანკფურტის ინტეგრაციულ სკოლაში სწავლაზე ისაუბრეს.
ფრანკფურტის ინტერგაციულ სკოლაში, თელავის უნივერსიტეტის განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის სტუდენტები და აკადემიური პერსონალი,სამი წელია ერთ თვიან პრაქტიკაზე რეგულარულად მიემგზავრებიან.

German Professor at Telavi State University
Memorandum of cooperation with Frankfurt Integrative School will be renewed from the next year. For that purpose Frankfurt Integrative School Professor Lutz Kunze visited Iakob Gogebashvili Telavi State University with his German colleagues. Guests met with the University International Relations Office staff, Dean of the Faculty of Educational Sciences, academic staff and students.
During the meeting talking points included future plans for studying at Frankfurt Integrative School for the next year.
Telavi State University students and academic staff of the Faculty of  Educational Sciences have been regularly taking one-month internship at Frankfurt Integrative School since 2015.