II საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია- ,,განათლება, კვლევა, პრაქტიკა“
28 სექტემბერს,  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში  II  საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია განათლება, კვლევა, პრაქტიკაგაიხსნა.
კონფერენციაში საქართველოსა და საზღვარგარეთის  უმაღლესი სასწავლებლების პროფესორ-მასწავლებლები, დოქტორანტებ და სამეცნიეროკვლევითი დაწესებულებების  თანამშრომლები  მონაწილეობენ.
სამეცნიერო საზოგადოებას უნივერსიტეტის რექტორმა ირმა შიოშვილმა  და რექტორის მოადგილემ, ნუნუ გელდიაშვილმა მიმართეს.
პლენარული სესიის შემდეგ კონფერენციის მუშაობა  სექციებში გაგრძელდა და მასში 70-მდე მკვლევარი იყო ჩართული.
განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის (დეკანი დავით მახაშვილი) მიერ ორგანიზებული სამეცნიერო კონფერენცია  29 სექტემბერს დასრულდება.

II International Scientific Conference “Education, Research, Practice” was opened at Iakob Gogebashvili Telavi State University on September 28th.
Professor-teachers, doctoral students and staff of scientific-research authorities from Georgian and foreign higher educational institutions are among the participants of the conference.
The Rector of the University, Irma Shioshvili and Deputy Rector, Nunu Geldiashvili addressed the scientific society.
After the plenary session, conference work continued into sections involving about 70 researchers.
Scientific conference, organized by the Faculty of Educational Sciences (Dean Davit Makhashvili), will be closed on September 29th.