თესაუს პროფესორი ტრენინგზე შვედეთში იმყოფებოდა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა ბიზნესისა და სამართლის  ფაკულტეტის პროფესორი ია ჯიმშიტაშვილი 2-8 დეკემბერს,  შვედეთში,  ლინკოპინგის უნივერსიტეტში, იმყოფებოდა.
თესაუს პროფესორმა მონაწილეობა, საერთაშორისო პროექტის - „ცვლილება საკლასო ოთახში: ინოვაციური სწავლებისა და სწავლის ხელშეწყობა აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში, სტუდენტის სწავლის გამოცდილების გაღრმავების მიზნით“- გამართულ ტრენინგში მიიღო. შეხვედრაზე საუბარი სწავლების ინოვაციურ მეთოდებს, ლექციების ვიზუალური და აუდიომასალით გამრავალფეროვნების ხერხებს და სხვა საკითხებს შეეხო.
ლინკოპინგის უნივერსიტეტში,  (PRINTEL) ფარგლებში,  გამართულ შეხვედრებს,  საქართველოს გარდა, ბელორუსის და სომხეთის უნივერსიტეტების წარმომადგენლებიც დაესწრნენ.

TeSaU Professor has attended the training in Sweden
Iakob Gogebashvili Telavi State University Professor of the Faculty of Social Sciences, Business and Law, Ia Jimshitashvili visited Linkoping University (Sweden) on December 2-8.
TeSaU Professor participated in the training organized under the Erasmus+ PRINTeL project – “Change in Classroom: Promoting Innovative Teaching & Learning to Enhance Student Learning Experience in Eastern Partnership Countries”. The training covered the following topics: innovative teaching methods, ways of diversifying lectures with visual and audio materials, and so forth.
The meetings, held at Linkoping University within the framework of PRINTeL project, were attended by the representatives of Belarus and Armenian Universities apart from Georgian ones.