საქართველოს სტუდენტური ასოციაციის პრეზიდენტი და ევროპულ სტუდენტთა კავშირის წარმომადგენლები თესაუს სტუმრობდნენ
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს 12 ივლისს  საქართველოს სტუდენტური ასოციაციის პრეზიდენტი  ალექსანდრე მუკათარიძე  და ევროპულ სტუდენტთა კავშირის წარმომადგენლები სტუმრობდნენ.
შეხვედრა უნივერისტეტის მართვაში  სტუდენტების მონაწილეობის, ადმინისტრაციასა და თვითმმართველობას შორის თანამშრომლობის, თვითმმართველობების საქმიანობის და სხვა საკითხებს შეეხო.
თესაუს სტუდენტური თვითმმართველობის პრეზიდენტმა, თენგიზ კუკუნაშვილმა,  თვითმმართველობის საქმიანობის, სპორტული, შემეცნებითი და გასართობი ღონისძიებების  შესახებ ისაუბრა. საკუთარი გამოცდილება ქართველ სტუდენტებს  რუმინეთის და ფინეთის სტუდენტური თვითმმართველობების წარმომადგენლებმაც გაუზიარეს. მათ  სტუდენტურ ცხოვრებაში თვითმმართველობების როლზე, სტუდენტთა უფლებებსა  და  განათლების ხარისხზე ისაუბრეს.
შეხვედრას თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილე სასწავლო დარგში, ალექსანდრე მოსიაშვილი, საერთაშორისო  ურთიერთობის სამსახურის ხელმძღვანელი, თამარ ასლანიშვილი, თესაუს სხვადასხვა სამსახურების, სტუდენტური თვითმმართველობის წარმომადგენლები და საერთაშოროსო პროექტების მონაწილე სტუდენტები დაესწრნენ.

President of Georgian Student Organizations Association and European Student Union Delegates visited TeSaU
The President of Georgian Student Organizations Association Aleksandre Mukataridze and European Student Union delegates paid a visit to Iakob Gogebashvili Telavi State University on July 12th.
The meeting covered the following aspects: participation of students in the administration process of the university, cooperation between the administration and self-government, activities led by self-governments and so on.
TeSaU President of Student Self-Government - Tengiz Kukunashvili spoke about self-government activities, sports, creative events and entertainments. Delegates of Romanian and Finnish Student Self-Governments shared own experiences with the Georgian students. They emphasized the role of self-governments in student life, student rights and education quality.
The meeting was attended by Telavi State University Vice-Rector for Academic Affairs - Aleksandre Mosiashvili, Head of International Relations Office - Tamar Aslanishvili, TeSaU representatives from different Offices, Student Self-Government and international projects alumnae.